Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 531/2015 pentru ratificarea Acordului de împrumut (Proiectul privind învățământul secundar ) între România și Banca Internațională pentru Reconstrucție și Dezvoltare, semnat la Washington, la 17 aprilie 2015
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:288 126 98 - 6 14 11 23 - 10
- voturi pentru (DA):282 126 92 - 6 14 11 23 - 10
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:4 - 4 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL Abținere
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gust Băloșin Florentin - DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Lupu Mihai PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Manolache Marius PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PNL DA
162. Mincă Liliana PSD DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moldovan Iosif UDMR DA
168. Molnar Zsolt UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Movilă Petru - DA
171. Muntean Mircia PSD DA
172. Munteanu Ioan PSD DA
173. Murgu Neagu PSD DA
174. Nassar Rodica PSD DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Clement - DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolae Alexandri PNL DA
183. Nicolae Florian PNL DA
184. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
185. Niculae Aurel PSD DA
186. Niculescu Dumitru PSD DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oltean Ioan PNL DA
194. Orban Ludovic PNL DA
195. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
196. Palașcă Viorel ALDE DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina PSD DA
200. Pardău Dumitru PNL DA
201. Paul Maria-Andreea PNL DA
202. Pârgaru Ion PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popescu Dan-Cristian PNL DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo - DA
216. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
217. Reuer Elena-Ramona PNL DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Gheorghe PNL DA
220. Roșca Mircea PNL -
221. Rotaru Răzvan ND DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stanciu Zisu PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Mihaela - DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Surdu Raluca PNL DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai PNL DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teju Sorin ALDE DA
262. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
267. Tomac Eugen - DA
268. Traicu Rodin PSD DA
269. Tudorache Daniel PSD DA
270. Tudorie Violeta PSD DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Tușa Adriana Diana PNL DA
273. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
274. Udrea Elena Gabriela - DA
275. Udriște Gheorghe PNL DA
276. Ursărescu Dorinel ALDE DA
277. Varga Lucia-Ana PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Vladu Iulian PNL DA
281. Vlase Petru Gabriel PSD DA
282. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
283. Vreme Valerian PSD DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 11:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro