Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 518/2013 privind instituirea zilei de 14 noiembrie ca Ziua Dobrogei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:287 127 97 - 6 14 11 22 - 10
- voturi pentru (DA):279 124 93 - 6 14 11 21 - 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:6 2 3 - - - - 1 - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD -
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat - DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Man Mircea PNL DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moldovan Iosif UDMR DA
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Movilă Petru - DA
169. Muntean Mircia PSD DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Clement - DA
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Alexandri PNL DA
181. Nicolae Florian PNL DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Dumitru PSD DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Marioara PSD DA
187. Niță Constantin PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Pârgaru Ion PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petric Octavian PSD Abținere
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
207. Potor Călin PSD DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Rățoi Neculai PSD DA
214. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Gheorghe PNL DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan ND DA
220. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
221. Săpunaru Nini PNL DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
225. Secară Florin Mihail PNL DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
229. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
230. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
231. Solomon Adrian PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Anghel PSD DA
234. Stanciu Zisu PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stativă Irinel Ioan PSD DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stoica Mihaela - DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teju Sorin ALDE Abținere
259. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PNL DA
264. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
265. Tomac Eugen - DA
266. Traicu Rodin PSD DA
267. Tudorache Daniel PSD DA
268. Tudorie Violeta PSD DA
269. Turcan Raluca PNL DA
270. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
272. Udrea Elena Gabriela - DA
273. Udriște Gheorghe PNL DA
274. Uricec Eugen Constantin PSD DA
275. Ursărescu Dorinel ALDE DA
276. Varga Lucia-Ana PNL DA
277. Varga Vasile PNL DA
278. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
279. Vladu Iulian PNL DA
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
282. Vreme Valerian PSD DA
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Zaharcu Neviser PSD DA
285. Zamfir Daniel-Cătălin PNL -
286. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
287. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro