Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 530/2015 pentru ratificarea Acordului între România și Statele Unite ale Americii pentru îmbunătățirea conformării fiscale internaționale și pentru implementarea FATCA, semnat la București, la 28 mai 2015
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:289 126 98 - 6 14 12 23 - 10
- voturi pentru (DA):287 126 97 - 6 13 12 23 - 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat - DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Man Mircea PNL DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana PSD DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Moldovan Iosif UDMR DA
167. Molnar Zsolt UDMR DA
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
169. Movilă Petru - DA
170. Muntean Mircia PSD DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement - DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolae Alexandri PNL DA
182. Nicolae Florian PNL DA
183. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
184. Niculae Aurel PSD DA
185. Niculescu Dumitru PSD DA
186. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
187. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
188. Nistor Marioara PSD DA
189. Niță Constantin PSD DA
190. Niță Emil PSD DA
191. Nosa Iuliu PSD DA
192. Oltean Ioan PNL DA
193. Orban Ludovic PNL DA
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Pârgaru Ion PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Gheorghe PNL DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ion PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stoica Mihaela - DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șcheau Ion PNL DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
254. Tararache Mihai PNL DA
255. Tămâian Ioan PNL DA
256. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teju Sorin ALDE DA
260. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
262. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen - DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PNL DA
272. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
273. Udrea Elena Gabriela - DA
274. Udriște Gheorghe PNL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel ALDE DA
277. Vainer Aurel Minoritati DA
278. Varga Lucia-Ana PNL DA
279. Varga Vasile PNL DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vladu Iulian PNL DA
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vreme Valerian PSD DA
285. Vulpescu Ioan PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro