Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 438/2015 pentru completarea art.11 din Legea nr.105/2011 privind gestionarea și utilizarea fondurilor externe nerambursabile și a cofinanțării publice naționale, pentru obiectivul "Cooperare teritorială europeană"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:289 127 98 - 6 13 12 23 - 10
- voturi pentru (DA):284 127 93 - 6 13 12 23 - 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:4 - 4 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL -
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gust Băloșin Florentin - DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Man Mircea PNL DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana PSD DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Moldovan Iosif UDMR DA
167. Molnar Zsolt UDMR DA
168. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
169. Movilă Petru - DA
170. Muntean Mircia PSD DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement - DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolae Alexandri PNL DA
182. Nicolae Florian PNL DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Dumitru PSD DA
185. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
186. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
187. Nistor Marioara PSD DA
188. Niță Constantin PSD DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oltean Ioan PNL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oros Nechita-Adrian PNL DA
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Pardău Dumitru PNL DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Pârgaru Ion PSD DA
201. Peia Ninel PSD DA
202. Petrea Dorin Silviu PSD DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Gheorghe PNL DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ion PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stoica Mihaela - DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Szabó Ödön UDMR DA
248. Șcheau Ion PNL DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
254. Tararache Mihai PNL DA
255. Tămâian Ioan PNL DA
256. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teju Sorin ALDE DA
260. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
261. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
262. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen - DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PNL DA
271. Tușa Adriana Diana PNL DA
272. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
273. Udrea Elena Gabriela - DA
274. Udriște Gheorghe PNL DA
275. Uricec Eugen Constantin PSD DA
276. Ursărescu Dorinel ALDE DA
277. Vainer Aurel Minoritati DA
278. Varga Lucia-Ana PNL DA
279. Varga Vasile PNL DA
280. Vasilică Radu Costin PSD DA
281. Vladu Iulian PNL DA
282. Vlase Petru Gabriel PSD DA
283. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
284. Vreme Valerian PSD DA
285. Vulpescu Ioan PSD DA
286. Zaharcu Neviser PSD DA
287. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro