Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 578/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.50/2014 privind modificarea și completarea Legii petrolului nr.238/2004
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:290 128 98 - 6 14 11 23 - 10
- voturi pentru (DA):284 128 97 - 3 14 11 22 - 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1
- abțineri:5 - 1 - 3 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND Abținere
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Constantin Daniel ALDE DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gust Băloșin Florentin - DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat - DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kelemen Hunor UDMR DA
138. Kerekes Károly UDMR DA
139. Kereskényi Gábor UDMR DA
140. Khraibani Camelia PSD DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcu Viorica PNL DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mazilu Constantin PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Militaru Lucian PNL DA
163. Mincă Liliana PSD DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocioi Niculina PNL DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
171. Movilă Petru - DA
172. Muntean Mircia PSD DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Murgu Neagu PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Neacșu Marian PSD DA
177. Necula Cosmin PSD DA
178. Negruț Clement - DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PNL DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru PSD DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Constantin PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Oltean Ioan PNL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Palașcă Viorel ALDE DA
197. Palăr Ionel PNL DA
198. Pambuccian Varujan Minoritati DA
199. Pană Adriana-Doina PSD DA
200. Pardău Dumitru PNL DA
201. Paul Maria-Andreea PNL DA
202. Pârgaru Ion PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popescu Dan-Cristian PNL DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo - DA
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL DA
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Gheorghe PNL DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan ND DA
223. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
228. Secară Florin Mihail PNL DA
229. Sefer Cristian-George PSD DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stanciu Zisu PSD DA
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD DA
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
242. Stoica Mihaela - DA
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Surdu Raluca PNL DA
248. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Ștefan Viorel PSD DA
254. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
255. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
256. Tararache Mihai PNL DA
257. Tămâian Ioan PNL DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teju Sorin ALDE Abținere
262. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
263. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
264. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
265. Tîlvăr Angel PSD DA
266. Toader Mircea-Nicu PNL DA
267. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
268. Tomac Eugen - DA
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Turcan Raluca PNL DA
273. Tușa Adriana Diana PNL DA
274. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
275. Udrea Elena Gabriela - DA
276. Udriște Gheorghe PNL DA
277. Uricec Eugen Constantin PSD DA
278. Ursărescu Dorinel ALDE DA
279. Varga Lucia-Ana PNL DA
280. Varga Vasile PNL DA
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vladu Iulian PNL DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
285. Vreme Valerian PSD DA
286. Vulpescu Ioan PSD DA
287. Zaharcu Neviser PSD DA
288. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
289. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
290. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro