Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2015 > 14:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 septembrie 2015, ora 14:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 405/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.202/2002 privind egalitatea de șanse și de tratament între femei și bărbați
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:286 129 97 - 6 11 11 22 - 10
- voturi pentru (DA):282 129 96 - 6 9 10 22 - 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - 1 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Eparu Ion PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati Abținere
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat - DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD DA
135. Kerekes Károly UDMR DA
136. Kereskényi Gábor UDMR -
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Korodi Attila UDMR DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL DA
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Militaru Lucian PNL DA
160. Mincă Liliana PSD DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moldovan Iosif UDMR DA
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Movilă Petru - DA
169. Muntean Mircia PSD DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Neacșu Marian PSD DA
174. Necula Cosmin PSD DA
175. Negruț Clement - DA
176. Negruț Cornelia ALDE DA
177. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Alexandri PNL DA
181. Nicolae Florian PNL DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Dumitru PSD DA
184. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
185. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
186. Nistor Marioara PSD DA
187. Niță Constantin PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Pardău Dumitru PNL DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Pârgaru Ion PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL DA
206. Popescu Dan-Cristian PNL DA
207. Potor Călin PSD DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Gheorghe PNL DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ion PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stoica Mihaela - DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teju Sorin ALDE DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
260. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Toader Mircea-Nicu PNL DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
264. Tomac Eugen - DA
265. Traicu Rodin PSD DA
266. Tudorache Daniel PSD DA
267. Tudorie Violeta PSD DA
268. Turcan Raluca PNL DA
269. Tușa Adriana Diana PNL DA
270. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
271. Udrea Elena Gabriela - DA
272. Udriște Gheorghe PNL DA
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Varga Lucia-Ana PNL DA
276. Varga Vasile PNL DA
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vladu Iulian PNL DA
279. Vlase Petru Gabriel PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
281. Vreme Valerian PSD DA
282. Vulpescu Ioan PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
286. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro