Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 511/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.20/2015 privind stabilirea nivelului maxim al produsului apă grea destinat unităților 1-4 de la Centrala nuclearo-electrică Cernavodă pentru întreaga perioadă de exploatare a acestora, precum și pentru gestionarea apei grele
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:276 134 89 9 9 13 16 6
- voturi pentru (DA):266 133 89 9 1 13 16 5
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:8 - - - 8 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR Abținere
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Cioată Cezar ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
92. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Lupu Mihai PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
147. Máté András-Levente UDMR Abținere
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mincă Liliana PSD DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL DA
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR Abținere
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Movilă Petru - DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru PSD DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Oltean Ioan PNL DA
182. Orban Ludovic PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Paleologu Theodor PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Pardău Dumitru PNL DA
189. Paul Maria-Andreea PNL DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre - DA
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
195. Plumb Rovana PSD -
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Ponta Victor-Viorel PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Radu Mihai ND DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - DA
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Gheorghe PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Sava Andrei-Valentin PSD DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL DA
219. Secară Florin Mihail PNL DA
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seres Dénes UDMR Abținere
222. Simedru Dan Coriolan PNL DA
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Radu PSD DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surdu Raluca PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Taloș Mirel ALDE DA
241. Tararache Mihai PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin ALDE DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
247. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
250. Tomac Eugen - DA
251. Traicu Rodin PSD DA
252. Tudorache Daniel PSD DA
253. Tudorie Violeta PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PNL DA
257. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
259. Udriște Gheorghe PNL DA
260. Uricec Eugen Constantin PSD DA
261. Ursărescu Dorinel ALDE DA
262. Vainer Aurel Minoritati DA
263. Varga Lucia-Ana PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
266. Vladu Iulian PNL DA
267. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Vulpescu Ioan PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zaharcu Neviser PSD DA
273. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
274. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
276. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 24 octombrie 2021, 11:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro