Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 14:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 14:55

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 507/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.51/2006 a serviciilor comunitare de utilități publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:273 131 88 9 9 13 17 6
- voturi pentru (DA):177 129 2 8 9 13 15 1
- voturi împotrivă (NU):4 - 4 - - - - -
- abțineri:91 2 82 1 - - 1 5
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL Abținere
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL Abținere
38. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Cherecheș Florica PNL Abținere
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND Abținere
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
53. Cocei Erland PNL Abținere
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
60. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL Abținere
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL Abținere
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL Abținere
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL Abținere
78. Dolha Mircea PNL Abținere
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
85. Dumitru Georgică ALDE -
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Fonta Nuțu PSD Abținere
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Geantă Florian Daniel PSD DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL Abținere
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PNL Abținere
112. Guran Virgil PNL Abținere
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL Abținere
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL Abținere
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL Abținere
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
130. Itu Cornel PSD DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL Abținere
135. Lupu Mihai PNL NU
136. Man Mircea PNL Abținere
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL Abținere
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Mihai Aurelian PNL Abținere
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Mincă Liliana PSD DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD Abținere
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL Abținere
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Moldovan Iosif UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
162. Movilă Petru - Abținere
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
170. Nicolae Alexandri PNL Abținere
171. Nicolae Florian PNL Abținere
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru PSD DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Oltean Ioan PNL Abținere
182. Orban Ludovic PNL Abținere
183. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Paleologu Theodor PNL Abținere
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Pardău Dumitru PNL Abținere
189. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre - Abținere
194. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
195. Plumb Rovana PSD DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Ponta Victor-Viorel PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Radu Mihai ND DA
200. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
206. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - Abținere
209. Rățoi Neculai PSD DA
210. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Gheorghe PNL DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL NU
215. Sava Andrei-Valentin PSD DA
216. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
217. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
218. Scarlat George PNL Abținere
219. Secară Florin Mihail PNL Abținere
220. Sefer Cristian-George PSD DA
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
223. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
224. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Stan Ioan PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Radu PSD DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surdu Raluca PNL Abținere
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL Abținere
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL Abținere
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
240. Taloș Mirel ALDE DA
241. Tararache Mihai PNL Abținere
242. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin ALDE Abținere
246. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
247. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
248. Tiuch Cătălin PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen - Abținere
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Turcan Raluca PNL Abținere
257. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
258. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
259. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
260. Udriște Gheorghe PNL Abținere
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
265. Vladu Iulian PNL Abținere
266. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
267. Vreme Valerian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 19:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro