Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.09.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 septembrie 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 431/2015 pentru completarea Legii Educației Naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:261 126 89 9 8 12 11 6
- voturi pentru (DA):164 124 4 6 8 11 10 1
- voturi împotrivă (NU):86 1 83 - - - - 2
- abțineri:11 1 2 3 - 1 1 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Marian PNL NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL NU
26. Bónis István UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Cherecheș Florica PNL NU
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND Abținere
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
49. Cocei Erland PNL NU
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Comșa Cornel-George - Abținere
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Crăciunescu Grigore PNL NU
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
65. Dascălu Constantin PNL NU
66. Deaconu Mihai ND DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL NU
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrinescu Traian PNL NU
75. Dolha Mircea PNL NU
76. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Fejér László-Ődőn UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Georgescu Laura PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Tinel PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
104. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL NU
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Gudu Vasile PNL NU
109. Guran Virgil PNL NU
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
113. Horga Vasile PNL NU
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iane Daniel PNL NU
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
126. Itu Cornel PSD DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lubanovici Mircea PNL NU
131. Lupu Mihai PNL NU
132. Man Mircea PNL Abținere
133. Manda Iulian Claudiu PSD DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL NU
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Mihai Aurelian PNL NU
146. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mincă Liliana PSD DA
149. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
150. Mîrza Gavril PSD DA
151. Mocanu Adrian PSD DA
152. Mocioi Niculina PNL NU
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
154. Movilă Petru - Abținere
155. Muntean Mircia PSD DA
156. Munteanu Ioan PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Neacșu Marian PSD DA
159. Negruț Cornelia ALDE DA
160. Nichita Cristina PSD DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL NU
162. Nicolae Alexandri PNL NU
163. Nicolae Florian PNL NU
164. Niculae Aurel PSD DA
165. Niculescu Dumitru PSD DA
166. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
167. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
168. Nistor Laurențiu PSD DA
169. Niță Emil PSD DA
170. Nosa Iuliu PSD DA
171. Oajdea Daniel Vasile ND DA
172. Oltean Ioan PNL NU
173. Orban Ludovic PNL NU
174. Oros Nechita-Adrian PNL NU
175. Palașcă Viorel ALDE DA
176. Palăr Ionel PNL NU
177. Paleologu Theodor PNL NU
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Pardău Dumitru PNL NU
180. Paul Maria-Andreea PNL NU
181. Pârgaru Ion PSD DA
182. Peia Ninel PSD DA
183. Petrea Dorin Silviu PSD DA
184. Petrescu Petre - NU
185. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
188. Ponta Victor-Viorel PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Popa Radu Mihai ND Abținere
191. Popescu Dan-Cristian PNL NU
192. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
193. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
194. Potor Călin PSD DA
195. Pușcaș Iacob PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Constantin PSD DA
199. Rădulescu Romeo - NU
200. Rățoi Neculai PSD DA
201. Reuer Elena-Ramona PNL NU
202. Rizea Cristian PSD DA
203. Roman Gheorghe PNL NU
204. Roșca Mircea PNL DA
205. Sava Andrei-Valentin PSD DA
206. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
207. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
208. Scarlat George PNL NU
209. Secară Florin Mihail PNL NU
210. Sefer Cristian-George PSD DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Simedru Dan Coriolan PNL NU
213. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
214. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Stan Ioan PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stragea Sorin Constantin PSD DA
220. Stroe Radu PSD DA
221. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surdu Raluca PNL NU
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șcheau Ion PNL NU
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șoptică Costel PNL NU
228. Ștefan Viorel PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
230. Tararache Mihai PNL NU
231. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
232. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
233. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
234. Teju Sorin ALDE Abținere
235. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
236. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
237. Tiuch Cătălin PSD DA
238. Toader Mircea-Nicu PNL NU
239. Tomac Eugen - Abținere
240. Traicu Rodin PSD NU
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tudorie Violeta PSD DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL NU
245. Tușa Adriana Diana PNL NU
246. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
247. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
248. Udriște Gheorghe PNL NU
249. Vainer Aurel Minoritati DA
250. Varga Lucia-Ana PNL NU
251. Vasilică Radu Costin PSD DA
252. Vladu Iulian PNL NU
253. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
254. Vreme Valerian PSD DA
255. Vulpescu Ioan PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zaharcu Neviser PSD DA
258. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
259. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
260. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
261. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 16 octombrie 2021, 18:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro