Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:20 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 81/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:311 147 98 - 7 13 14 20 - 12
- voturi pentru (DA):304 142 97 - 7 13 14 20 - 11
- voturi împotrivă (NU):3 3 - - - - - - - -
- abțineri:3 2 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PNL DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD NU
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Crăciunescu Grigore PNL DA
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
73. Dascălu Constantin PNL DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gurzău Adrian - DA
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Horga Vasile PNL DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Iliuță Vasile PNL DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Hunor UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PNL DA
147. Man Mircea PNL DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Mihai Aurelian PNL DA
162. Mihăilă Ioan PSD DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Militaru Lucian PNL DA
166. Mincă Liliana PSD DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD Abținere
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru - DA
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PNL DA
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Necula Cosmin PSD DA
185. Negruț Clement - DA
186. Negruț Cornelia ALDE DA
187. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
192. Nicolicea Eugen PSD DA
193. Niculae Aurel PSD DA
194. Niculescu Dumitru PSD DA
195. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oltean Ioan PNL DA
201. Orban Ludovic PNL DA
202. Oros Nechita-Adrian PNL DA
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL DA
205. Paleologu Theodor PNL DA
206. Pambuccian Varujan Minoritati DA
207. Pană Adriana-Doina PSD DA
208. Pardău Dumitru PNL DA
209. Paul Maria-Andreea PNL DA
210. Pârgaru Ion PSD DA
211. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre - DA
214. Petric Octavian PSD DA
215. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
216. Plumb Rovana PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Ponta Victor-Viorel PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Radu Mihai ND DA
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PNL DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PNL DA
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo - DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PNL DA
235. Roman Gheorghe PNL DA
236. Roman Ioan Sorin PSD Abținere
237. Roman Victor PSD DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rotaru Răzvan ND DA
240. Rusu Valentin PNL DA
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scarlat George PNL DA
245. Secară Florin Mihail PNL DA
246. Sefer Cristian-George PSD DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Stroe Radu PSD DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surdu Raluca PNL DA
267. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șcheau Ion PNL DA
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șova Lucian PSD DA
272. Ștefan Viorel PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tabugan Ion PSD DA
275. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
276. Tararache Mihai PNL DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin ALDE DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PNL -
288. Tomac Eugen - DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PNL DA
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
295. Udrea Elena Gabriela - DA
296. Udriște Gheorghe PNL DA
297. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
298. Uricec Eugen Constantin PSD DA
299. Vainer Aurel Minoritati DA
300. Varga Lucia-Ana PNL DA
301. Varga Vasile PNL DA
302. Vasilică Radu Costin PSD NU
303. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
304. Vlase Petru Gabriel PSD DA
305. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Zaharcu Neviser PSD DA
308. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
309. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
310. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
311. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro