Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:21

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 84/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Propunerea de Decizie a Consiliului privind semnarea, în numele Uniunii Europene, a Protocolului adițional la Convenția Consiliului Europei privind prevenirea terorismului (CETS nr. 196) - COM (2015) 291 și Propunerea de Decizie a Consiliului privind semnarea, în numele Uniunii Europene a Convenției Consiliului Europei privind prevenirea terorismului(CETS nr. 196) - COM (2015) 292
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:317 153 99 - 6 13 14 20 - 12
- voturi pentru (DA):314 151 99 - 6 13 14 19 - 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PNL DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
75. Dascălu Constantin PNL DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin - DA
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Iliuță Vasile PNL DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Longher Ghervazen Minoritati DA
150. Lubanovici Mircea PNL DA
151. Man Mircea PNL DA
152. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
153. Manolescu Oana Minoritati DA
154. Marcoci Vlad PSD DA
155. Marcu Viorica PNL DA
156. Marian Ion Cristinel ND DA
157. Marica Petru-Sorin PSD DA
158. Marin Gheorghe PSD DA
159. Marin Laura PSD DA
160. Marocico Ion Minoritati DA
161. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
162. Máté András-Levente UDMR DA
163. Mazilu Constantin PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian PNL DA
167. Mihăilă Ioan PSD DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Militaru Lucian PNL DA
171. Mincă Liliana PSD DA
172. Mircovici Niculae Minoritati DA
173. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
174. Mîrza Gavril PSD DA
175. Mocanu Adrian PSD DA
176. Mocioalcă Ion PSD DA
177. Mocioi Niculina PNL DA
178. Moisii Constantin PSD DA
179. Moldovan Ioan ALDE DA
180. Molnar Zsolt UDMR DA
181. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
182. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
183. Movilă Petru - DA
184. Muntean Mircia PSD DA
185. Munteanu Ioan PSD DA
186. Murgu Neagu PSD DA
187. Nassar Rodica PSD DA
188. Nazare Alexandru PNL DA
189. Neacșu Marian PSD DA
190. Necula Cosmin PSD DA
191. Negruț Clement - DA
192. Negruț Cornelia ALDE DA
193. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
194. Nichita Cristina PSD DA
195. Nicoară Romeo Florin PNL DA
196. Nicolae Alexandri PNL DA
197. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PSD DA
200. Niculescu Dumitru PSD DA
201. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara PSD DA
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oltean Ioan PNL DA
207. Orban Ludovic PNL DA
208. Oros Nechita-Adrian PNL DA
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL DA
211. Paleologu Theodor PNL DA
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pană Adriana-Doina PSD DA
214. Pardău Dumitru PNL DA
215. Paul Maria-Andreea PNL DA
216. Pârgaru Ion PSD DA
217. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
218. Peia Ninel PSD DA
219. Petrea Dorin Silviu PSD DA
220. Petrescu Petre - DA
221. Petric Octavian PSD DA
222. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
223. Plumb Rovana PSD DA
224. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
225. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
226. Ponta Victor-Viorel PSD -
227. Pop Georgian PSD DA
228. Popa Radu Mihai ND DA
229. Popeangă Vasile PSD DA
230. Popescu Dan-Cristian PNL DA
231. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
232. Preda Cezar-Florin PNL DA
233. Pușcaș Iacob PSD DA
234. Răducanu Ion PSD DA
235. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
236. Rădulescu Constantin PSD DA
237. Rădulescu Romeo - DA
238. Rățoi Neculai PSD DA
239. Reuer Elena-Ramona PNL DA
240. Rizea Cristian PSD DA
241. Roman Cristian-Constantin PNL DA
242. Roman Gheorghe PNL DA
243. Roman Ioan Sorin PSD DA
244. Roman Victor PSD DA
245. Roșca Lucreția PSD DA
246. Roșca Mircea PNL DA
247. Rotaru Răzvan ND DA
248. Rusu Valentin PNL DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Secară Florin Mihail PNL DA
254. Sefer Cristian-George PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stativă Irinel Ioan PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
271. Stroe Radu PSD DA
272. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion PNL DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
283. Tararache Mihai PNL DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD -
288. Teju Sorin ALDE DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PNL DA
295. Tomac Eugen - DA
296. Traicu Rodin PSD DA
297. Tudorache Daniel PSD DA
298. Tudorie Violeta PSD DA
299. Turcan Raluca PNL DA
300. Tușa Adriana Diana PNL DA
301. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
302. Udrea Elena Gabriela - DA
303. Udriște Gheorghe PNL DA
304. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Varga Lucia-Ana PNL DA
307. Varga Vasile PNL DA
308. Vasilică Radu Costin PSD DA
309. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
310. Vlase Petru Gabriel PSD DA
311. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro