Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:22 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 644/2015 pentru ratificarea Acordului privind asistența financiară rambursabilă între România și Republica Moldova, semnat la Chișinău, la 7 octombrie 2015
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:316 153 96 - 7 13 15 21 - 11
- voturi pentru (DA):312 152 95 - 7 13 14 20 - 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 1 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Ciurariu Florin PNL DA
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL DA
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
74. Dascălu Constantin PNL DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Damian ALDE DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Fonta Nuțu PSD DA
106. Frăticiu Gheorghe PSD DA
107. Galan Constantin ALDE DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Holban Titi PSD DA
127. Horga Vasile PNL DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ignat Miron Minoritati Abținere
135. Iliuță Vasile PNL DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
141. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
142. Itu Cornel PSD DA
143. Kelemen Hunor UDMR DA
144. Kerekes Károly UDMR DA
145. Kereskényi Gábor UDMR DA
146. Khraibani Camelia PSD DA
147. Korodi Attila UDMR DA
148. Longher Ghervazen Minoritati DA
149. Lubanovici Mircea PNL DA
150. Man Mircea PNL DA
151. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL DA
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Mihai Aurelian PNL DA
166. Mihăilă Ioan PSD DA
167. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
168. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
169. Militaru Lucian PNL DA
170. Mincă Liliana PSD DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
173. Mîrza Gavril PSD DA
174. Mocanu Adrian PSD DA
175. Mocioalcă Ion PSD DA
176. Mocioi Niculina PNL DA
177. Moisii Constantin PSD DA
178. Moldovan Ioan ALDE DA
179. Molnar Zsolt UDMR DA
180. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
181. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
182. Movilă Petru - DA
183. Muntean Mircia PSD DA
184. Munteanu Ioan PSD DA
185. Murgu Neagu PSD DA
186. Nassar Rodica PSD DA
187. Nazare Alexandru PNL DA
188. Neacșu Marian PSD DA
189. Necula Cosmin PSD DA
190. Negruț Clement - DA
191. Negruț Cornelia ALDE -
192. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
193. Nichita Cristina PSD DA
194. Nicoară Romeo Florin PNL DA
195. Nicolae Alexandri PNL DA
196. Nicolicea Eugen PSD DA
197. Niculae Aurel PSD DA
198. Niculescu Dumitru PSD DA
199. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
200. Nistor Laurențiu PSD DA
201. Nistor Marioara PSD DA
202. Niță Emil PSD DA
203. Nosa Iuliu PSD DA
204. Oltean Ioan PNL DA
205. Orban Ludovic PNL Abținere
206. Oros Nechita-Adrian PNL DA
207. Palașcă Viorel ALDE DA
208. Palăr Ionel PNL DA
209. Paleologu Theodor PNL DA
210. Pambuccian Varujan Minoritati DA
211. Pană Adriana-Doina PSD DA
212. Pardău Dumitru PNL DA
213. Paul Maria-Andreea PNL DA
214. Pârgaru Ion PSD DA
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre - DA
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
221. Plumb Rovana PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Ponta Victor-Viorel PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Radu Mihai ND DA
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PNL DA
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Preda Cezar-Florin PNL DA
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo - DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL DA
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PNL DA
240. Roman Gheorghe PNL DA
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL DA
245. Rotaru Răzvan ND DA
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Săpunaru Nini PNL DA
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL DA
250. Secară Florin Mihail PNL DA
251. Sefer Cristian-George PSD DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL DA
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
268. Stroe Radu PSD DA
269. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surdu Raluca PNL DA
272. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PNL DA
275. Șoptică Costel PNL DA
276. Șova Lucian PSD DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tabugan Ion PSD DA
280. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
281. Tararache Mihai PNL DA
282. Tămâian Ioan PNL DA
283. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
284. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
285. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
286. Teju Sorin ALDE DA
287. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
288. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
289. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
290. Tiuch Cătălin PSD DA
291. Tîlvăr Angel PSD DA
292. Toader Mircea-Nicu PNL DA
293. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
294. Tomac Eugen - DA
295. Traicu Rodin PSD DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Turcan Raluca PNL DA
299. Tușa Adriana Diana PNL DA
300. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
301. Udrea Elena Gabriela - DA
302. Udriște Gheorghe PNL DA
303. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
304. Uricec Eugen Constantin PSD DA
305. Vainer Aurel Minoritati DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vasilică Radu Costin PSD DA
308. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
311. Vulpescu Ioan PSD DA
312. Zaharcu Neviser PSD DA
313. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
314. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
316. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro