Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:29 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:29

Subiect vot: Raport PL 126/14/14 - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:317 154 95 - 7 13 15 22 - 11
- voturi pentru (DA):304 153 95 - 4 12 14 21 - 5
- voturi împotrivă (NU):8 - - - 3 1 - - - 4
- abțineri:4 - - - - - 1 1 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PNL DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD -
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - Abținere
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
76. Dascălu Constantin PNL DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria - DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
104. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Florin PSD DA
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gurzău Adrian - NU
125. Gust Băloșin Florentin - DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Iliuță Vasile PNL DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PNL DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL DA
152. Man Mircea PNL DA
153. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL DA
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati DA
162. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian PNL DA
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PNL DA
172. Mincă Liliana PSD DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL DA
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru - Abținere
185. Muntean Mircia PSD DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PNL DA
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement - NU
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Alexandri PNL DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolicea Eugen PSD DA
200. Niculae Aurel PSD DA
201. Niculescu Dumitru PSD DA
202. Nistor Laurențiu PSD DA
203. Nistor Marioara PSD DA
204. Niță Constantin PSD DA
205. Niță Emil PSD DA
206. Nosa Iuliu PSD DA
207. Oltean Ioan PNL DA
208. Orban Ludovic PNL DA
209. Oros Nechita-Adrian PNL DA
210. Palașcă Viorel ALDE DA
211. Palăr Ionel PNL DA
212. Paleologu Theodor PNL DA
213. Pambuccian Varujan Minoritati DA
214. Pană Adriana-Doina PSD DA
215. Pardău Dumitru PNL DA
216. Paul Maria-Andreea PNL DA
217. Pârgaru Ion PSD DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre - DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
224. Plumb Rovana PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Ponta Victor-Viorel PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Radu Mihai ND NU
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PNL DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Preda Cezar-Florin PNL DA
234. Pușcaș Iacob PSD DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo - DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PNL DA
243. Roman Gheorghe PNL DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL DA
248. Rotaru Răzvan ND DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Secară Florin Mihail PNL DA
254. Sefer Cristian-George PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stativă Irinel Ioan PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
271. Stroe Radu PSD DA
272. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion PNL DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Tabugan Ion PSD DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
284. Tararache Mihai PNL DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin ALDE DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PNL DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
296. Tomac Eugen - NU
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tudorie Violeta PSD DA
300. Turcan Raluca PNL DA
301. Tușa Adriana Diana PNL DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
303. Udriște Gheorghe PNL DA
304. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vasilică Radu Costin PSD DA
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro