Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:30 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:30

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 453/2015 privind modificarea Legii nr.217/2003 pentru prevenirea și combaterea violenței în familie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:317 154 95 - 7 13 15 22 - 11
- voturi pentru (DA):317 154 95 - 7 13 15 22 - 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PNL DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chiriță Dumitru PSD DA
48. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
49. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
50. Chițoiu Daniel ALDE DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Ciurariu Florin PNL DA
59. Cocei Erland PNL DA
60. Codîrlă Liviu PSD DA
61. Comșa Cornel-George - DA
62. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
63. Constantin Daniel ALDE DA
64. Costin Gheorghe PNL DA
65. Covaci Dorel PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Crăciunescu Grigore PNL DA
68. Cristea Aurelia PSD DA
69. Cristea Victor PSD DA
70. Cristian Horia PNL DA
71. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Daea Petre PSD DA
75. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
76. Dascălu Constantin PNL DA
77. Delureanu Virgil PSD DA
78. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
79. Dima Toader PSD DA
80. Dîrzu Ioan PSD DA
81. Doboș Anton PNL DA
82. Dobre Mircea-Titus PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrinescu Traian PNL DA
85. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
86. Dolineaschi Andrei PSD DA
87. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
88. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
89. Dragomir Gheorghe PNL DA
90. Dragomir Maria - DA
91. Dragomir Viorel Marian PSD DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
94. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
95. Dumbrăvanu Paul PNL DA
96. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
99. Dușa Mircea PSD DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Damian ALDE DA
107. Florea Daniel PSD DA
108. Fonta Nuțu PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin ALDE DA
111. Găină Mihăiță PSD DA
112. Geantă Florian Daniel PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Florin PSD DA
116. Gheorghe Tinel PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
121. Grama Horia PSD DA
122. Grecea Maria PNL DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Guran Virgil PNL DA
125. Gurzău Adrian - DA
126. Gust Băloșin Florentin - DA
127. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
128. Harbuz Liviu PSD DA
129. Holban Titi PSD DA
130. Horga Vasile PNL DA
131. Hulea Ioan PSD DA
132. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
133. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
134. Iane Daniel PNL DA
135. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ignat Miron Minoritati DA
138. Iliuță Vasile PNL DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ionescu Aurelian ALDE DA
141. Ionescu George PNL DA
142. Iordache Florin PSD DA
143. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
144. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
145. Itu Cornel PSD DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kerekes Károly UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
152. Longher Ghervazen Minoritati DA
153. Lubanovici Mircea PNL DA
154. Man Mircea PNL DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolescu Oana Minoritati DA
157. Marcoci Vlad PSD DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marica Petru-Sorin PSD DA
161. Marin Gheorghe PSD DA
162. Marin Laura PSD DA
163. Marocico Ion Minoritati DA
164. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
165. Máté András-Levente UDMR DA
166. Mazilu Constantin PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Mihai Aurelian PNL DA
170. Mihăilă Ioan PSD DA
171. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
172. Militaru Lucian PNL DA
173. Mincă Liliana PSD DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina PNL DA
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru - DA
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PNL DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement - DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Alexandri PNL DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PSD DA
202. Niculescu Dumitru PSD DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Constantin PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oltean Ioan PNL DA
209. Orban Ludovic PNL DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel ALDE DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor PNL DA
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pană Adriana-Doina PSD DA
216. Pardău Dumitru PNL DA
217. Paul Maria-Andreea PNL DA
218. Pârgaru Ion PSD DA
219. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre - DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
225. Plumb Rovana PSD DA
226. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
227. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
228. Ponta Victor-Viorel PSD DA
229. Pop Georgian PSD DA
230. Popa Radu Mihai ND DA
231. Popeangă Vasile PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian PNL DA
233. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
234. Preda Cezar-Florin PNL DA
235. Pușcaș Iacob PSD DA
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rădulescu Romeo - DA
240. Rățoi Neculai PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PNL DA
244. Roman Gheorghe PNL DA
245. Roman Ioan Sorin PSD DA
246. Roman Victor PSD DA
247. Roșca Lucreția PSD DA
248. Roșca Mircea PNL DA
249. Rotaru Răzvan ND DA
250. Sava Andrei-Valentin PSD DA
251. Săpunaru Nini PNL DA
252. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
253. Scarlat George PNL DA
254. Secară Florin Mihail PNL DA
255. Sefer Cristian-George PSD DA
256. Seres Dénes UDMR DA
257. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL DA
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stativă Irinel Ioan PSD DA
268. Stănescu Alexandru PSD DA
269. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
270. Stragea Sorin Constantin PSD DA
271. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
272. Stroe Radu PSD DA
273. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
274. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
275. Surdu Raluca PNL DA
276. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
277. Szabó Ödön UDMR DA
278. Șcheau Ion PNL DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
284. Tararache Mihai PNL DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin ALDE DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PNL DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
296. Tomac Eugen - DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tudorie Violeta PSD DA
300. Turcan Raluca PNL DA
301. Tușa Adriana Diana PNL DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
303. Udriște Gheorghe PNL DA
304. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Vainer Aurel Minoritati DA
307. Varga Lucia-Ana PNL DA
308. Varga Vasile PNL DA
309. Vasilică Radu Costin PSD DA
310. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
311. Vlase Petru Gabriel PSD DA
312. Vulpescu Ioan PSD DA
313. Zaharcu Neviser PSD DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro