Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:34 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:34

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 541/2014 pentru stabilirea unor măsuri privind asigurarea funcționalității instituțiilor și autorităților publice centrale și locale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:318 155 94 - 7 13 15 22 - 12
- voturi pentru (DA):318 155 94 - 7 13 15 22 - 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin PSD DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PNL DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucur Constantin-Alin PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PNL DA
39. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Ciobanu Liliana ND DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Constantin Daniel ALDE DA
63. Costin Gheorghe PNL DA
64. Covaci Dorel PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Crăciunescu Grigore PNL DA
67. Cristea Aurelia PSD DA
68. Cristea Victor PSD DA
69. Cristian Horia PNL DA
70. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Daea Petre PSD DA
74. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
75. Dascălu Constantin PNL DA
76. Delureanu Virgil PSD DA
77. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
78. Dima Toader PSD DA
79. Dîrzu Ioan PSD DA
80. Doboș Anton PNL DA
81. Dobre Mircea-Titus PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrinescu Traian PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
88. Dragomir Gheorghe PNL DA
89. Dragomir Maria - DA
90. Dragomir Viorel Marian PSD DA
91. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
92. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
93. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
94. Dumbrăvanu Paul PNL DA
95. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
96. Dumitru Georgică ALDE DA
97. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Eparu Ion PSD DA
102. Erdei Dolóczki István UDMR DA
103. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
104. Firczak Gheorghe Minoritati DA
105. Florea Damian ALDE DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Fonta Nuțu PSD DA
108. Frăticiu Gheorghe PSD DA
109. Galan Constantin ALDE DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
114. Gheorghe Florin PSD DA
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
118. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
119. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Guran Virgil PNL DA
124. Gurzău Adrian - DA
125. Gust Băloșin Florentin - DA
126. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
127. Harbuz Liviu PSD DA
128. Holban Titi PSD DA
129. Horga Vasile PNL DA
130. Hulea Ioan PSD DA
131. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
132. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Iliuță Vasile PNL DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ionescu Aurelian ALDE DA
140. Ionescu George PNL DA
141. Iordache Florin PSD DA
142. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PNL DA
153. Man Mircea PNL DA
154. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
155. Manolescu Oana Minoritati DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Viorica PNL DA
158. Marian Ion Cristinel ND DA
159. Marica Petru-Sorin PSD DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Marin Laura PSD DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Mazilu Constantin PSD DA
166. Melinte Ion PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Mihai Aurelian PNL DA
169. Mihăilă Ioan PSD DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Militaru Lucian PNL DA
173. Mincă Liliana PSD DA
174. Mircovici Niculae Minoritati DA
175. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
176. Mîrza Gavril PSD DA
177. Mocanu Adrian PSD DA
178. Mocioalcă Ion PSD DA
179. Mocioi Niculina PNL DA
180. Moisii Constantin PSD DA
181. Moldovan Ioan ALDE DA
182. Molnar Zsolt UDMR DA
183. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
184. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
185. Movilă Petru - DA
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PNL DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Clement - DA
194. Negruț Cornelia ALDE DA
195. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
196. Nichita Cristina PSD DA
197. Nicoară Romeo Florin PNL DA
198. Nicolae Alexandri PNL DA
199. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
200. Nicolicea Eugen PSD DA
201. Niculae Aurel PSD DA
202. Niculescu Dumitru PSD DA
203. Nistor Laurențiu PSD DA
204. Nistor Marioara PSD DA
205. Niță Constantin PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oltean Ioan PNL DA
209. Orban Ludovic PNL DA
210. Oros Nechita-Adrian PNL DA
211. Palașcă Viorel ALDE DA
212. Palăr Ionel PNL DA
213. Paleologu Theodor PNL DA
214. Pambuccian Varujan Minoritati DA
215. Pană Adriana-Doina PSD DA
216. Paul Maria-Andreea PNL DA
217. Pârgaru Ion PSD DA
218. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
219. Peia Ninel PSD DA
220. Petrea Dorin Silviu PSD DA
221. Petrescu Petre - DA
222. Petric Octavian PSD DA
223. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
224. Plumb Rovana PSD DA
225. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
226. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
227. Ponta Victor-Viorel PSD DA
228. Pop Georgian PSD DA
229. Popa Radu Mihai ND DA
230. Popeangă Vasile PSD DA
231. Popescu Dan-Cristian PNL DA
232. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
233. Preda Cezar-Florin PNL DA
234. Pușcaș Iacob PSD DA
235. Răducanu Ion PSD DA
236. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
237. Rădulescu Constantin PSD DA
238. Rădulescu Romeo - DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Reuer Elena-Ramona PNL DA
241. Rizea Cristian PSD DA
242. Roman Cristian-Constantin PNL DA
243. Roman Gheorghe PNL DA
244. Roman Ioan Sorin PSD DA
245. Roman Victor PSD DA
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Roșca Mircea PNL DA
248. Rotaru Răzvan ND DA
249. Sava Andrei-Valentin PSD DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Secară Florin Mihail PNL DA
254. Sefer Cristian-George PSD DA
255. Seres Dénes UDMR DA
256. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
257. Simedru Dan Coriolan PNL DA
258. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
259. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
260. Solomon Adrian PSD DA
261. Stan Ioan PSD DA
262. Stan Ion PSD DA
263. Stanciu Anghel PSD DA
264. Stanciu Zisu PSD DA
265. Stancu Ionel Minoritati DA
266. Stativă Irinel Ioan PSD DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stragea Sorin Constantin PSD DA
270. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
271. Stroe Radu PSD DA
272. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion PNL DA
278. Șoptică Costel PNL DA
279. Șova Lucian PSD DA
280. Ștefan Viorel PSD DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
282. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
283. Tararache Mihai PNL DA
284. Tămâian Ioan PNL DA
285. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
286. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
287. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
288. Teju Sorin ALDE DA
289. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
290. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
291. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
292. Tiuch Cătălin PSD DA
293. Tîlvăr Angel PSD DA
294. Toader Mircea-Nicu PNL DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
296. Tomac Eugen - DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tudorie Violeta PSD DA
300. Turcan Raluca PNL DA
301. Tușa Adriana Diana PNL DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
303. Udrea Elena Gabriela - DA
304. Udriște Gheorghe PNL DA
305. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
306. Uricec Eugen Constantin PSD DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Varga Lucia-Ana PNL DA
309. Varga Vasile PNL DA
310. Vasilică Radu Costin PSD DA
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
312. Vlase Petru Gabriel PSD DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
316. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
317. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
318. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro