Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:37 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 553/2014 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.202/2006 privind organizarea și funcționarea Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:314 154 92 - 7 13 15 22 - 11
- voturi pentru (DA):209 154 3 - 2 13 14 21 - 2
- voturi împotrivă (NU):95 - 89 - 2 - - - - 4
- abțineri:9 - - - 3 - 1 - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL NU
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Ciurariu Florin PNL NU
57. Cocei Erland PNL NU
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - Abținere
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
61. Constantin Daniel ALDE DA
62. Costin Gheorghe PNL NU
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Crăciunescu Grigore PNL NU
66. Cristea Aurelia PSD DA
67. Cristea Victor PSD DA
68. Cristian Horia PNL NU
69. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Daea Petre PSD DA
73. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
74. Dascălu Constantin PNL DA
75. Delureanu Virgil PSD DA
76. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL NU
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL NU
82. Dobrinescu Traian PNL NU
83. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL NU
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul PNL NU
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dușa Mircea PSD DA
98. Emacu Gheorghe PSD DA
99. Enache Marian PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Damian ALDE DA
105. Florea Daniel PSD DA
106. Fonta Nuțu PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Găină Mihăiță PSD DA
110. Geantă Florian Daniel PSD DA
111. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL NU
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
119. Grama Horia PSD DA
120. Grecea Maria PNL NU
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Guran Virgil PNL NU
123. Gurzău Adrian - Abținere
124. Gust Băloșin Florentin - Abținere
125. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
126. Harbuz Liviu PSD DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL NU
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
132. Iane Daniel PNL NU
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Iliuță Vasile PNL NU
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
143. Itu Cornel PSD DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kerekes Károly UDMR DA
146. Kereskényi Gábor UDMR DA
147. Khraibani Camelia PSD DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lubanovici Mircea PNL NU
152. Man Mircea PNL NU
153. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
154. Manolescu Oana Minoritati DA
155. Marcoci Vlad PSD DA
156. Marcu Viorica PNL NU
157. Marian Ion Cristinel ND DA
158. Marica Petru-Sorin PSD DA
159. Marin Gheorghe PSD DA
160. Marin Laura PSD DA
161. Marocico Ion Minoritati Abținere
162. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
163. Máté András-Levente UDMR DA
164. Mazilu Constantin PSD DA
165. Melinte Ion PSD DA
166. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
167. Mihai Aurelian PNL NU
168. Mihăilă Ioan PSD DA
169. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
171. Militaru Lucian PNL NU
172. Mincă Liliana PSD DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
175. Mîrza Gavril PSD DA
176. Mocanu Adrian PSD DA
177. Mocioalcă Ion PSD DA
178. Mocioi Niculina PNL NU
179. Moisii Constantin PSD DA
180. Moldovan Ioan ALDE DA
181. Molnar Zsolt UDMR DA
182. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
183. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
184. Movilă Petru - Abținere
185. Muntean Mircia PSD DA
186. Munteanu Ioan PSD DA
187. Murgu Neagu PSD DA
188. Nassar Rodica PSD DA
189. Nazare Alexandru PNL NU
190. Neacșu Marian PSD DA
191. Necula Cosmin PSD DA
192. Negruț Clement - NU
193. Negruț Cornelia ALDE DA
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL NU
197. Nicolae Alexandri PNL NU
198. Nicolicea Eugen PSD DA
199. Niculae Aurel PSD DA
200. Niculescu Dumitru PSD DA
201. Nistor Laurențiu PSD DA
202. Nistor Marioara PSD DA
203. Niță Constantin PSD DA
204. Niță Emil PSD DA
205. Nosa Iuliu PSD DA
206. Oltean Ioan PNL NU
207. Orban Ludovic PNL NU
208. Oros Nechita-Adrian PNL NU
209. Palașcă Viorel ALDE DA
210. Palăr Ionel PNL NU
211. Paleologu Theodor PNL NU
212. Pambuccian Varujan Minoritati DA
213. Pană Adriana-Doina PSD DA
214. Paul Maria-Andreea PNL NU
215. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
216. Peia Ninel PSD DA
217. Petrea Dorin Silviu PSD DA
218. Petrescu Petre - NU
219. Petric Octavian PSD DA
220. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
221. Plumb Rovana PSD DA
222. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
223. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
224. Ponta Victor-Viorel PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Radu Mihai ND Abținere
227. Popeangă Vasile PSD DA
228. Popescu Dan-Cristian PNL NU
229. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
230. Preda Cezar-Florin PNL NU
231. Pușcaș Iacob PSD DA
232. Răducanu Ion PSD DA
233. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
234. Rădulescu Constantin PSD DA
235. Rădulescu Romeo - DA
236. Rățoi Neculai PSD DA
237. Reuer Elena-Ramona PNL NU
238. Rizea Cristian PSD DA
239. Roman Cristian-Constantin PNL NU
240. Roman Gheorghe PNL NU
241. Roman Ioan Sorin PSD DA
242. Roman Victor PSD DA
243. Roșca Lucreția PSD DA
244. Roșca Mircea PNL NU
245. Rotaru Răzvan ND Abținere
246. Sava Andrei-Valentin PSD DA
247. Săpunaru Nini PNL NU
248. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
249. Scarlat George PNL NU
250. Secară Florin Mihail PNL DA
251. Sefer Cristian-George PSD DA
252. Seres Dénes UDMR DA
253. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
254. Simedru Dan Coriolan PNL NU
255. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
256. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
257. Solomon Adrian PSD DA
258. Stan Ioan PSD DA
259. Stan Ion PSD DA
260. Stanciu Anghel PSD DA
261. Stanciu Zisu PSD DA
262. Stancu Ionel Minoritati DA
263. Stativă Irinel Ioan PSD DA
264. Stănescu Alexandru PSD DA
265. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
266. Stragea Sorin Constantin PSD DA
267. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
268. Stroe Radu PSD DA
269. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
271. Surdu Raluca PNL NU
272. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
273. Szabó Ödön UDMR DA
274. Șcheau Ion PNL NU
275. Șoptică Costel PNL NU
276. Șova Lucian PSD DA
277. Ștefan Viorel PSD DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
279. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
280. Tararache Mihai PNL NU
281. Tămâian Ioan PNL NU
282. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
283. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
284. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
285. Teju Sorin ALDE -
286. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
287. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
288. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
289. Tiuch Cătălin PSD DA
290. Tîlvăr Angel PSD DA
291. Toader Mircea-Nicu PNL NU
292. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
293. Tomac Eugen - Abținere
294. Traicu Rodin PSD DA
295. Tudorache Daniel PSD DA
296. Tudorie Violeta PSD DA
297. Turcan Raluca PNL NU
298. Tușa Adriana Diana PNL NU
299. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
300. Udriște Gheorghe PNL NU
301. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
302. Uricec Eugen Constantin PSD DA
303. Vainer Aurel Minoritati DA
304. Varga Lucia-Ana PNL NU
305. Varga Vasile PNL NU
306. Vasilică Radu Costin PSD DA
307. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
308. Vlase Petru Gabriel PSD DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Zaharcu Neviser PSD DA
311. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
312. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
313. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
314. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro