Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:38 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 634/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.554/2004 a contenciosului administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:307 152 88 - 7 12 15 22 - 11
- voturi pentru (DA):304 152 85 - 7 12 15 22 - 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL -
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria - DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gurzău Adrian - DA
121. Gust Băloșin Florentin - DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Iliuță Vasile PNL DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ionescu Aurelian ALDE DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Korodi Attila UDMR DA
146. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lubanovici Mircea PNL DA
149. Man Mircea PNL DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marcu Viorica PNL DA
154. Marian Ion Cristinel ND DA
155. Marica Petru-Sorin PSD DA
156. Marin Gheorghe PSD DA
157. Marin Laura PSD DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
160. Máté András-Levente UDMR DA
161. Mazilu Constantin PSD DA
162. Melinte Ion PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Mihai Aurelian PNL DA
165. Mihăilă Ioan PSD DA
166. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
167. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
168. Militaru Lucian PNL DA
169. Mincă Liliana PSD DA
170. Mircovici Niculae Minoritati DA
171. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina PNL DA
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
179. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
180. Movilă Petru - DA
181. Muntean Mircia PSD DA
182. Munteanu Ioan PSD DA
183. Murgu Neagu PSD DA
184. Nassar Rodica PSD DA
185. Nazare Alexandru PNL DA
186. Neacșu Marian PSD DA
187. Necula Cosmin PSD DA
188. Negruț Clement - DA
189. Negruț Cornelia ALDE DA
190. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
191. Nichita Cristina PSD DA
192. Nicoară Romeo Florin PNL DA
193. Nicolae Alexandri PNL DA
194. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
195. Nicolicea Eugen PSD DA
196. Niculae Aurel PSD DA
197. Niculescu Dumitru PSD DA
198. Nistor Laurențiu PSD DA
199. Nistor Marioara PSD DA
200. Niță Constantin PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oltean Ioan PNL DA
204. Orban Ludovic PNL DA
205. Oros Nechita-Adrian PNL DA
206. Palașcă Viorel ALDE DA
207. Palăr Ionel PNL DA
208. Paleologu Theodor PNL DA
209. Pambuccian Varujan Minoritati DA
210. Pană Adriana-Doina PSD DA
211. Paul Maria-Andreea PNL DA
212. Pârgaru Ion PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre - DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
218. Plumb Rovana PSD DA
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Ponta Victor-Viorel PSD DA
221. Pop Georgian PSD DA
222. Popa Radu Mihai ND DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PNL DA
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Preda Cezar-Florin PNL DA
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Răducanu Ion PSD DA
229. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
230. Rădulescu Constantin PSD DA
231. Rădulescu Romeo - DA
232. Rățoi Neculai PSD DA
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PNL -
235. Roman Gheorghe PNL DA
236. Roman Ioan Sorin PSD DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Roșca Mircea PNL DA
240. Rotaru Răzvan ND DA
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Săpunaru Nini PNL DA
243. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
244. Scarlat George PNL DA
245. Secară Florin Mihail PNL DA
246. Sefer Cristian-George PSD DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
249. Simedru Dan Coriolan PNL DA
250. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
251. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
263. Stroe Radu PSD DA
264. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
267. Szabó Ödön UDMR DA
268. Șcheau Ion PNL DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
274. Tararache Mihai PNL DA
275. Tămâian Ioan PNL DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin ALDE DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
281. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
282. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
283. Tiuch Cătălin PSD DA
284. Tîlvăr Angel PSD DA
285. Toader Mircea-Nicu PNL DA
286. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
287. Tomac Eugen - DA
288. Traicu Rodin PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tudorie Violeta PSD DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PNL DA
293. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
294. Udriște Gheorghe PNL DA
295. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
296. Uricec Eugen Constantin PSD DA
297. Vainer Aurel Minoritati DA
298. Varga Lucia-Ana PNL DA
299. Varga Vasile PNL DA
300. Vasilică Radu Costin PSD DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Zaharcu Neviser PSD DA
305. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
307. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro