Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:38 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 405/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.4/2015 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.82/2011 privind unele măsuri de organizare a activității de îmbunătățiri funciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:308 153 89 - 7 13 14 22 - 10
- voturi pentru (DA):307 153 88 - 7 13 14 22 - 10
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bordeianu Dan PSD DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
59. Constantin Daniel ALDE DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Daea Petre PSD DA
70. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
71. Dascălu Constantin PNL DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Maria - DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
90. Dumbrăvanu Paul PNL DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dușa Mircea PSD DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gurzău Adrian - DA
120. Gust Băloșin Florentin - DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Iliuță Vasile PNL DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Man Mircea PNL DA
149. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Marocico Ion Minoritati DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Melinte Ion PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
163. Mihai Aurelian PNL DA
164. Mihăilă Ioan PSD DA
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PNL DA
168. Mincă Liliana PSD DA
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina PNL DA
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Movilă Petru - DA
180. Muntean Mircia PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Clement - DA
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL DA
192. Nicolae Alexandri PNL DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
194. Nicolicea Eugen PSD DA
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru PSD DA
197. Nistor Laurențiu PSD DA
198. Nistor Marioara PSD DA
199. Niță Constantin PSD DA
200. Niță Emil PSD DA
201. Nosa Iuliu PSD DA
202. Oltean Ioan PNL DA
203. Orban Ludovic PNL NU
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor PNL DA
208. Pambuccian Varujan Minoritati DA
209. Pană Adriana-Doina PSD DA
210. Paul Maria-Andreea PNL DA
211. Pârgaru Ion PSD DA
212. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petrescu Petre - DA
216. Petric Octavian PSD DA
217. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
218. Plumb Rovana PSD DA
219. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
220. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
221. Ponta Victor-Viorel PSD DA
222. Pop Georgian PSD DA
223. Popa Radu Mihai ND DA
224. Popeangă Vasile PSD DA
225. Popescu Dan-Cristian PNL DA
226. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
227. Preda Cezar-Florin PNL DA
228. Pușcaș Iacob PSD DA
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo - DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Rizea Cristian PSD DA
235. Roman Cristian-Constantin PNL DA
236. Roman Gheorghe PNL DA
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Victor PSD DA
239. Roșca Lucreția PSD DA
240. Roșca Mircea PNL DA
241. Rotaru Răzvan ND DA
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Săpunaru Nini PNL DA
244. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
245. Scarlat George PNL DA
246. Secară Florin Mihail PNL DA
247. Sefer Cristian-George PSD DA
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
250. Simedru Dan Coriolan PNL DA
251. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
252. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stan Ioan PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stanciu Anghel PSD DA
257. Stanciu Zisu PSD DA
258. Stancu Ionel Minoritati DA
259. Stativă Irinel Ioan PSD DA
260. Stănescu Alexandru PSD DA
261. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
262. Stragea Sorin Constantin PSD DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Stroe Radu PSD DA
265. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
266. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
267. Surdu Raluca PNL DA
268. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
269. Szabó Ödön UDMR DA
270. Șcheau Ion PNL DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șova Lucian PSD DA
273. Ștefan Viorel PSD DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
276. Tararache Mihai PNL DA
277. Tămâian Ioan PNL DA
278. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
279. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
280. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
281. Teju Sorin ALDE DA
282. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
283. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
284. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
285. Tiuch Cătălin PSD DA
286. Tîlvăr Angel PSD DA
287. Toader Mircea-Nicu PNL DA
288. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
289. Traicu Rodin PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tudorie Violeta PSD DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PNL DA
294. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
295. Udriște Gheorghe PNL DA
296. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
297. Uricec Eugen Constantin PSD DA
298. Varga Lucia-Ana PNL DA
299. Varga Vasile PNL DA
300. Vasilică Radu Costin PSD DA
301. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
302. Vlase Petru Gabriel PSD DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Zaharcu Neviser PSD DA
305. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
306. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
308. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro