Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:45 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 268/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.90/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.297/2004 privind piața de capital
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:306 152 87 - 7 13 14 23 - 10
- voturi pentru (DA):208 152 3 - 3 13 14 21 - 2
- voturi împotrivă (NU):88 - 82 - 3 - - - - 3
- abțineri:7 - 1 - 1 - - - - 5
- nu au votat:3 - 1 - - - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL NU
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - Abținere
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Ciurariu Florin PNL NU
56. Cocei Erland PNL NU
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
60. Constantin Daniel ALDE DA
61. Costin Gheorghe PNL NU
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Crăciunescu Grigore PNL NU
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL NU
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
72. Dascălu Constantin PNL NU
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL NU
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL NU
80. Dobrinescu Traian PNL NU
81. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL NU
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL NU
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
116. Grama Horia PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Guran Virgil PNL NU
119. Gurzău Adrian - NU
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Horga Vasile PNL NU
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
128. Iane Daniel PNL NU
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Iliuță Vasile PNL NU
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL NU
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE -
138. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Korodi Attila UDMR DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL NU
148. Man Mircea PNL NU
149. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
150. Manolescu Oana Minoritati DA
151. Marcoci Vlad PSD DA
152. Marcu Viorica PNL NU
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Mazilu Constantin PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian PNL NU
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Militaru Lucian PNL NU
167. Mincă Liliana PSD DA
168. Mircovici Niculae Minoritati DA
169. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioalcă Ion PSD DA
173. Mocioi Niculina PNL NU
174. Moisii Constantin PSD DA
175. Moldovan Ioan ALDE DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Movilă Petru - Abținere
180. Muntean Mircia PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL NU
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Clement - NU
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
190. Nichita Cristina PSD DA
191. Nicoară Romeo Florin PNL NU
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
193. Nicolicea Eugen PSD DA
194. Niculae Aurel PSD DA
195. Niculescu Dumitru PSD DA
196. Nistor Laurențiu PSD DA
197. Nistor Marioara PSD DA
198. Niță Constantin PSD DA
199. Niță Emil PSD DA
200. Nosa Iuliu PSD DA
201. Oltean Ioan PNL NU
202. Orban Ludovic PNL NU
203. Oros Nechita-Adrian PNL NU
204. Palașcă Viorel ALDE DA
205. Palăr Ionel PNL NU
206. Paleologu Theodor PNL NU
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Pană Adriana-Doina PSD DA
209. Paul Maria-Andreea PNL NU
210. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
211. Peia Ninel PSD DA
212. Petrea Dorin Silviu PSD DA
213. Petrescu Petre - NU
214. Petric Octavian PSD DA
215. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
216. Plumb Rovana PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Ponta Victor-Viorel PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Radu Mihai ND NU
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PNL NU
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Preda Cezar-Florin PNL NU
226. Pușcaș Iacob PSD DA
227. Răducanu Ion PSD DA
228. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
229. Rădulescu Constantin PSD DA
230. Rădulescu Romeo - DA
231. Rățoi Neculai PSD DA
232. Reuer Elena-Ramona PNL -
233. Rizea Cristian PSD DA
234. Roman Cristian-Constantin PNL NU
235. Roman Gheorghe PNL NU
236. Roman Ioan Sorin PSD DA
237. Roman Victor PSD DA
238. Roșca Lucreția PSD DA
239. Roșca Mircea PNL NU
240. Rotaru Răzvan ND Abținere
241. Sava Andrei-Valentin PSD DA
242. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
243. Scarlat George PNL NU
244. Secară Florin Mihail PNL NU
245. Sefer Cristian-George PSD DA
246. Seres Dénes UDMR DA
247. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
248. Simedru Dan Coriolan PNL NU
249. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
250. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stan Ioan PSD DA
253. Stan Ion PSD DA
254. Stanciu Zisu PSD DA
255. Stancu Ionel Minoritati DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stragea Sorin Constantin PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
261. Stroe Radu PSD DA
262. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Surdu Raluca PNL NU
265. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PNL NU
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
272. Tabugan Ion PSD DA
273. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
274. Tararache Mihai PNL NU
275. Tămâian Ioan PNL NU
276. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin ALDE -
280. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PNL DA
285. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Turcan Raluca PNL NU
290. Tușa Adriana Diana PNL NU
291. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
292. Udriște Gheorghe PNL NU
293. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Ursărescu Dorinel ALDE DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Varga Lucia-Ana PNL NU
298. Vasilică Radu Costin PSD DA
299. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Zaharcu Neviser PSD DA
303. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
304. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
305. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
306. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro