Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:48 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:48

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 20/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvenului nr.68/2014 privind modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:292 143 86 - 6 12 14 22 - 9
- voturi pentru (DA):291 142 86 - 6 12 14 22 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Guran Virgil PNL DA
114. Gurzău Adrian - DA
115. Gust Băloșin Florentin - DA
116. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Holban Titi PSD DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Iliuță Vasile PNL DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Ionescu George PNL DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Man Mircea PNL DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD -
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Movilă Petru - DA
170. Muntean Mircia PSD DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Nazare Alexandru PNL DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Clement - DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
180. Nichita Cristina PSD DA
181. Nicoară Romeo Florin PNL DA
182. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
183. Nicolicea Eugen PSD DA
184. Niculae Aurel PSD DA
185. Niculescu Dumitru PSD DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara PSD DA
188. Niță Constantin PSD DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Oltean Ioan PNL DA
192. Orban Ludovic PNL DA
193. Oros Nechita-Adrian PNL DA
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Palăr Ionel PNL DA
196. Paleologu Theodor PNL DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Pană Adriana-Doina PSD DA
199. Paul Maria-Andreea PNL DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petrescu Petre - DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Ponta Victor-Viorel PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Radu Mihai ND DA
211. Popescu Dan-Cristian PNL DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Preda Cezar-Florin PNL DA
214. Pușcaș Iacob PSD DA
215. Răducanu Ion PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo - DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roman Victor PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan ND DA
227. Sava Andrei-Valentin PSD DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Secară Florin Mihail PNL DA
231. Sefer Cristian-George PSD DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
234. Simedru Dan Coriolan PNL DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stanciu Zisu PSD DA
241. Stancu Ionel Minoritati DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Stănescu Alexandru PSD DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
245. Stragea Sorin Constantin PSD DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Stroe Radu PSD DA
248. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
249. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
250. Surdu Raluca PNL DA
251. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
252. Szabó Ödön UDMR DA
253. Șcheau Ion PNL DA
254. Șoptică Costel PNL DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Ștefan Viorel PSD DA
257. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
258. Tabugan Ion PSD DA
259. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
260. Tararache Mihai PNL DA
261. Tămâian Ioan PNL DA
262. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
263. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
264. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
265. Teju Sorin ALDE DA
266. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Tîlvăr Angel PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tușa Adriana Diana PNL DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
278. Udriște Gheorghe PNL DA
279. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
280. Uricec Eugen Constantin PSD DA
281. Ursărescu Dorinel ALDE DA
282. Vainer Aurel Minoritati DA
283. Varga Lucia-Ana PNL DA
284. Vasilică Radu Costin PSD DA
285. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Vulpescu Ioan PSD DA
288. Zaharcu Neviser PSD DA
289. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
290. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
291. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
292. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro