Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:49 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 505/2015 pentru modificarea și completarea Legii Educației Naționale nr.1 din 5 ianuarie 2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:296 146 87 - 7 13 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):201 145 2 - 5 11 14 20 - 4
- voturi împotrivă (NU):6 - 2 - - - - - - 4
- abțineri:88 1 83 - 2 1 - - - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL Abținere
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL Abținere
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL Abținere
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL Abținere
37. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL Abținere
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Ciurariu Florin PNL Abținere
54. Cocei Erland PNL Abținere
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Costin Gheorghe PNL Abținere
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
61. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL Abținere
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL Abținere
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL Abținere
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
107. Gheorghe Tinel PNL Abținere
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL Abținere
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Guran Virgil PNL Abținere
116. Gurzău Adrian - NU
117. Gust Băloșin Florentin - Abținere
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Horga Vasile PNL Abținere
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
124. Iane Daniel PNL Abținere
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Iliuță Vasile PNL Abținere
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL Abținere
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR DA
141. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL Abținere
144. Man Mircea PNL Abținere
145. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL Abținere
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PNL Abținere
162. Mincă Liliana PSD DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL Abținere
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Molnar Zsolt UDMR -
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - NU
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL Abținere
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement - NU
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PSD DA
189. Niculescu Dumitru PSD DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oltean Ioan PNL Abținere
196. Orban Ludovic PNL Abținere
197. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL Abținere
200. Paleologu Theodor PNL Abținere
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre - DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
210. Plumb Rovana PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Ponta Victor-Viorel PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Radu Mihai ND DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo - DA
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Rizea Cristian PSD DA
227. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
228. Roman Gheorghe PNL Abținere
229. Roman Ioan Sorin PSD DA
230. Roman Victor PSD DA
231. Roșca Lucreția PSD DA
232. Rotaru Răzvan ND Abținere
233. Sava Andrei-Valentin PSD DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL Abținere
236. Secară Florin Mihail PNL Abținere
237. Sefer Cristian-George PSD DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL Abținere
256. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șcheau Ion PNL Abținere
259. Șoptică Costel PNL Abținere
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
263. Tabugan Ion PSD DA
264. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai PNL Abținere
266. Tămâian Ioan PNL Abținere
267. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin ALDE DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
272. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tîlvăr Angel PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
277. Traicu Rodin PSD DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Turcan Raluca PNL Abținere
281. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
282. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
283. Udriște Gheorghe PNL Abținere
284. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
285. Uricec Eugen Constantin PSD DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
288. Vasilică Radu Costin PSD DA
289. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Zaharcu Neviser PSD DA
293. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro