Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:49 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:49

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 508/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.1/2011 a educației naționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:295 145 87 - 7 13 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):132 9 87 - 4 13 12 - - 7
- voturi împotrivă (NU):155 133 - - 2 - 1 19 - -
- abțineri:5 2 - - 1 - - - - 2
- nu au votat:3 1 - - - - 1 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PSD NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD NU
15. Baltă Mihai PSD NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Birchall Ana PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD NU
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
46. Chițoiu Daniel ALDE NU
47. Ciobanu Liliana ND DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD NU
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Constantin Daniel ALDE NU
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD NU
62. Cristea Victor PSD NU
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE NU
66. Daea Petre PSD NU
67. Dalca Ștefan-Petru PSD NU
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Delureanu Virgil PSD NU
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
71. Dima Toader PSD NU
72. Dîrzu Ioan PSD NU
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD NU
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD NU
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
85. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
89. Dumitru Georgică ALDE NU
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
91. Dușa Mircea PSD NU
92. Enache Marian PSD NU
93. Eparu Ion PSD NU
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE NU
98. Florea Daniel PSD NU
99. Fonta Nuțu PSD Abținere
100. Frăticiu Gheorghe PSD NU
101. Galan Constantin ALDE NU
102. Găină Mihăiță PSD NU
103. Geantă Florian Daniel PSD NU
104. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
108. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
109. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
110. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
111. Grama Horia PSD NU
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin - DA
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD NU
119. Holban Titi PSD DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Iliuță Vasile PNL DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD NU
129. Ionescu Aurelian ALDE NU
130. Ionescu George PNL DA
131. Iordache Florin PSD NU
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Itu Cornel PSD NU
135. Kelemen Hunor UDMR DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD NU
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD NU
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND NU
149. Marica Petru-Sorin PSD NU
150. Marin Gheorghe PSD NU
151. Marin Laura PSD NU
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Melinte Ion PSD NU
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana PSD NU
162. Mircovici Niculae Minoritati NU
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mîrza Gavril PSD NU
165. Mocanu Adrian PSD -
166. Mocioalcă Ion PSD NU
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moldovan Ioan ALDE NU
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
172. Movilă Petru - DA
173. Muntean Mircia PSD NU
174. Munteanu Ioan PSD NU
175. Murgu Neagu PSD NU
176. Nassar Rodica PSD NU
177. Nazare Alexandru PNL DA
178. Neacșu Marian PSD NU
179. Necula Cosmin PSD NU
180. Negruț Clement - DA
181. Negruț Cornelia ALDE NU
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
183. Nichita Cristina PSD NU
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Nicolicea Eugen PSD NU
187. Niculae Aurel PSD NU
188. Niculescu Dumitru PSD NU
189. Nistor Laurențiu PSD NU
190. Nistor Marioara PSD NU
191. Niță Constantin PSD NU
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD NU
194. Oltean Ioan PNL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel ALDE NU
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Paleologu Theodor PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pană Adriana-Doina PSD NU
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
204. Peia Ninel PSD NU
205. Petrea Dorin Silviu PSD NU
206. Petrescu Petre - DA
207. Petric Octavian PSD NU
208. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
209. Plumb Rovana PSD NU
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
212. Ponta Victor-Viorel PSD NU
213. Pop Georgian PSD NU
214. Popa Radu Mihai ND DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
218. Preda Cezar-Florin PNL DA
219. Pușcaș Iacob PSD NU
220. Răducanu Ion PSD NU
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
222. Rădulescu Constantin PSD NU
223. Rădulescu Romeo - Abținere
224. Rățoi Neculai PSD NU
225. Rizea Cristian PSD NU
226. Roman Cristian-Constantin PNL DA
227. Roman Gheorghe PNL DA
228. Roman Ioan Sorin PSD NU
229. Roman Victor PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD NU
231. Rotaru Răzvan ND DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD NU
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
234. Scarlat George PNL DA
235. Secară Florin Mihail PNL DA
236. Sefer Cristian-George PSD NU
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
240. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
241. Solomon Adrian PSD NU
242. Stan Ioan PSD NU
243. Stan Ion PSD NU
244. Stanciu Zisu PSD NU
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD NU
247. Stănescu Alexandru PSD NU
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
249. Stragea Sorin Constantin PSD NU
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Stroe Radu PSD NU
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
253. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion PNL DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD NU
260. Ștefan Viorel PSD NU
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tabugan Ion PSD NU
263. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
264. Tararache Mihai PNL DA
265. Tămâian Ioan PNL DA
266. Tănase Răzvan-Ionuț ND NU
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
268. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
269. Teju Sorin ALDE -
270. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD Abținere
273. Tîlvăr Angel PSD NU
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
276. Traicu Rodin PSD NU
277. Tudorache Daniel PSD NU
278. Tudorie Violeta PSD NU
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Tușa Adriana Diana PNL DA
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
282. Udriște Gheorghe PNL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD NU
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Varga Lucia-Ana PNL DA
287. Vasilică Radu Costin PSD NU
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vulpescu Ioan PSD NU
291. Zaharcu Neviser PSD NU
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro