Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:50 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:50

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 75/2015 privind stabilirea unor măsuri de punere în aplicare a Regulamentului (UE) nr.236/2012 al Parlamentului European și al Consiliului privind vânzarea în lipsă și anumite aspecte ale swapurilor pe riscul de credit
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:294 146 86 - 7 12 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):293 146 86 - 7 12 14 19 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian - DA
117. Gust Băloșin Florentin - DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Iliuță Vasile PNL DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcoci Vlad PSD DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Melinte Ion PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian PNL DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana PSD DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocioalcă Ion PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru - DA
173. Muntean Mircia PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Murgu Neagu PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PNL DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Negruț Clement - DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicoară Romeo Florin PNL DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Nicolicea Eugen PSD DA
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Dumitru PSD DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Constantin PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Oltean Ioan PNL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel ALDE DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Paleologu Theodor PNL DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petrescu Petre - DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
209. Plumb Rovana PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Ponta Victor-Viorel PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Radu Mihai ND DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Preda Cezar-Florin PNL DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Răducanu Ion PSD DA
221. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
222. Rădulescu Constantin PSD DA
223. Rădulescu Romeo - DA
224. Rățoi Neculai PSD DA
225. Rizea Cristian PSD DA
226. Roman Cristian-Constantin PNL DA
227. Roman Gheorghe PNL DA
228. Roman Ioan Sorin PSD DA
229. Roman Victor PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD DA
231. Rotaru Răzvan ND DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL DA
235. Secară Florin Mihail PNL DA
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
240. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stan Ion PSD DA
244. Stanciu Zisu PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
251. Stroe Radu PSD DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL DA
255. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion PNL DA
258. Șoptică Costel PNL DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Ștefan Viorel PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Tabugan Ion PSD DA
263. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE Abținere
264. Tararache Mihai PNL DA
265. Tămâian Ioan PNL DA
266. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
268. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
269. Teju Sorin ALDE DA
270. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Toader Mircea-Nicu PNL DA
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
276. Traicu Rodin PSD DA
277. Tudorache Daniel PSD DA
278. Tudorie Violeta PSD DA
279. Turcan Raluca PNL DA
280. Tușa Adriana Diana PNL DA
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
282. Udriște Gheorghe PNL DA
283. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro