Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:51 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:51

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 454/2013 privind modificarea alin.(11) al art.III din Legea nr.169/1997 pentru modificarea și completarea Legii fondului funciar nr.18/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:295 147 85 - 7 13 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):13 6 - - 3 - 1 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):188 138 3 - 2 13 12 18 - 2
- abțineri:94 3 82 - 2 - 1 - - 6
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
11. Arsene Ionel PSD NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Avram Marian PNL Abținere
14. Axente Ioan PSD NU
15. Baltă Mihai PSD NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
17. Bălan Ion PSD NU
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Ioan PSD NU
21. Birchall Ana PSD NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
26. Boghicevici Claudia PNL Abținere
27. Bónis István UDMR NU
28. Borbély László UDMR NU
29. Bordeianu Dan PSD NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
33. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Canacheu Costică PNL Abținere
36. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
37. Călin Ion PSD NU
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
40. Cernea Remus-Florinel - Abținere
41. Chebac Eugen PSD NU
42. Cherecheș Florica PNL Abținere
43. Chiriță Dumitru PSD NU
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
46. Chițoiu Daniel ALDE NU
47. Ciobanu Liliana ND NU
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
51. Ciuhodaru Tudor PSD NU
52. Ciurariu Florin PNL Abținere
53. Cocei Erland PNL Abținere
54. Codîrlă Liviu PSD NU
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Constantin Daniel ALDE DA
57. Costin Gheorghe PNL Abținere
58. Covaci Dorel PSD NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
60. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
61. Cristea Aurelia PSD NU
62. Cristea Victor PSD NU
63. Cristian Horia PNL Abținere
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
65. Cupă Ion ALDE NU
66. Daea Petre PSD NU
67. Dalca Ștefan-Petru PSD NU
68. Dascălu Constantin PNL Abținere
69. Delureanu Virgil PSD NU
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
71. Dima Toader PSD NU
72. Dîrzu Ioan PSD NU
73. Doboș Anton PNL Abținere
74. Dobre Mircea-Titus PSD NU
75. Dobre Victor Paul PNL Abținere
76. Dobrinescu Traian PNL NU
77. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
78. Dolineaschi Andrei PSD NU
79. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
81. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
82. Dragomir Maria - NU
83. Dragomir Viorel Marian PSD NU
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
85. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
87. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
89. Dumitru Georgică ALDE NU
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
91. Dușa Mircea PSD NU
92. Enache Marian PSD NU
93. Eparu Ion PSD NU
94. Erdei Dolóczki István UDMR NU
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE NU
98. Florea Daniel PSD NU
99. Fonta Nuțu PSD Abținere
100. Frăticiu Gheorghe PSD NU
101. Galan Constantin ALDE NU
102. Găină Mihăiță PSD NU
103. Geantă Florian Daniel PSD NU
104. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
106. Gheorghe Florin PSD NU
107. Gheorghe Tinel PNL Abținere
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
112. Grama Horia PSD NU
113. Grecea Maria PNL Abținere
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
115. Guran Virgil PNL Abținere
116. Gurzău Adrian - Abținere
117. Gust Băloșin Florentin - Abținere
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati Abținere
119. Harbuz Liviu PSD NU
120. Holban Titi PSD NU
121. Horga Vasile PNL Abținere
122. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
123. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
124. Iane Daniel PNL Abținere
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati NU
127. Ignat Miron Minoritati NU
128. Iliuță Vasile PNL Abținere
129. Intotero Natalia-Elena PSD NU
130. Ionescu Aurelian ALDE NU
131. Ionescu George PNL Abținere
132. Iordache Florin PSD NU
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
134. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
135. Itu Cornel PSD NU
136. Kelemen Hunor UDMR NU
137. Kerekes Károly UDMR NU
138. Kereskényi Gábor UDMR NU
139. Khraibani Camelia PSD NU
140. Korodi Attila UDMR NU
141. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
142. Longher Ghervazen Minoritati NU
143. Lubanovici Mircea PNL Abținere
144. Man Mircea PNL Abținere
145. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
146. Manolescu Oana Minoritati NU
147. Marcoci Vlad PSD NU
148. Marcu Viorica PNL Abținere
149. Marian Ion Cristinel ND NU
150. Marica Petru-Sorin PSD NU
151. Marin Gheorghe PSD NU
152. Marin Laura PSD NU
153. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
154. Máté András-Levente UDMR NU
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Melinte Ion PSD NU
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
158. Mihai Aurelian PNL Abținere
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
161. Militaru Lucian PNL Abținere
162. Mincă Liliana PSD NU
163. Mircovici Niculae Minoritati NU
164. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
165. Mîrza Gavril PSD NU
166. Mocanu Adrian PSD Abținere
167. Mocioalcă Ion PSD NU
168. Mocioi Niculina PNL Abținere
169. Moldovan Ioan ALDE NU
170. Molnar Zsolt UDMR NU
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
173. Movilă Petru - Abținere
174. Muntean Mircia PSD NU
175. Munteanu Ioan PSD NU
176. Murgu Neagu PSD NU
177. Nassar Rodica PSD NU
178. Nazare Alexandru PNL Abținere
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD NU
181. Negruț Clement - Abținere
182. Negruț Cornelia ALDE NU
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
184. Nichita Cristina PSD NU
185. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
187. Nicolicea Eugen PSD NU
188. Niculae Aurel PSD NU
189. Niculescu Dumitru PSD NU
190. Nistor Laurențiu PSD NU
191. Nistor Marioara PSD NU
192. Niță Constantin PSD NU
193. Niță Emil PSD NU
194. Nosa Iuliu PSD NU
195. Oltean Ioan PNL Abținere
196. Orban Ludovic PNL Abținere
197. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
198. Palașcă Viorel ALDE NU
199. Palăr Ionel PNL Abținere
200. Paleologu Theodor PNL Abținere
201. Pambuccian Varujan Minoritati NU
202. Pană Adriana-Doina PSD NU
203. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
204. Pâslaru Florin-Costin PSD NU
205. Peia Ninel PSD NU
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre - Abținere
208. Petric Octavian PSD NU
209. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
210. Plumb Rovana PSD NU
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
213. Ponta Victor-Viorel PSD NU
214. Pop Georgian PSD NU
215. Popa Radu Mihai ND DA
216. Popeangă Vasile PSD NU
217. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
219. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
220. Pușcaș Iacob PSD NU
221. Răducanu Ion PSD NU
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD NU
224. Rădulescu Romeo - NU
225. Rățoi Neculai PSD NU
226. Rizea Cristian PSD NU
227. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
228. Roman Gheorghe PNL Abținere
229. Roman Ioan Sorin PSD NU
230. Roman Victor PSD NU
231. Roșca Lucreția PSD NU
232. Rotaru Răzvan ND Abținere
233. Sava Andrei-Valentin PSD NU
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
235. Scarlat George PNL Abținere
236. Secară Florin Mihail PNL Abținere
237. Sefer Cristian-George PSD NU
238. Seres Dénes UDMR NU
239. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
240. Simionescu Adrian Constantin PSD NU
241. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
242. Solomon Adrian PSD NU
243. Stan Ioan PSD NU
244. Stan Ion PSD NU
245. Stanciu Zisu PSD NU
246. Stancu Ionel Minoritati NU
247. Stativă Irinel Ioan PSD NU
248. Stănescu Alexandru PSD NU
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
250. Stragea Sorin Constantin PSD NU
251. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
252. Stroe Radu PSD NU
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
254. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
255. Surdu Raluca PNL Abținere
256. Szabó Ödön UDMR NU
257. Șcheau Ion PNL Abținere
258. Șoptică Costel PNL Abținere
259. Șova Lucian PSD NU
260. Ștefan Viorel PSD NU
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
262. Tabugan Ion PSD NU
263. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
264. Tararache Mihai PNL Abținere
265. Tămâian Ioan PNL Abținere
266. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
267. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
268. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
269. Teju Sorin ALDE NU
270. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
272. Tiuch Cătălin PSD Abținere
273. Tîlvăr Angel PSD NU
274. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
275. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
276. Traicu Rodin PSD NU
277. Tudorache Daniel PSD NU
278. Tudorie Violeta PSD NU
279. Turcan Raluca PNL Abținere
280. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
281. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD NU
282. Udriște Gheorghe PNL Abținere
283. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
284. Uricec Eugen Constantin PSD NU
285. Vainer Aurel Minoritati NU
286. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
287. Vasilică Radu Costin PSD NU
288. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD NU
289. Vlase Petru Gabriel PSD NU
290. Vulpescu Ioan PSD NU
291. Zaharcu Neviser PSD NU
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
295. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro