Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:52 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:52

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 499/2014 privind achiziționarea de la persoane fizice a deșeurilor metalice feroase și neferoase care provin din sectorul de îmbunătățiri funciare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:294 145 86 - 7 13 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):287 142 85 - 7 11 13 20 - 9
- voturi împotrivă (NU):4 2 - - - 1 1 - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Costin Gheorghe PNL -
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati NU
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gurzău Adrian - DA
117. Gust Băloșin Florentin - DA
118. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Holban Titi PSD DA
121. Horga Vasile PNL DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Iliuță Vasile PNL DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kelemen Hunor UDMR DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR NU
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Korodi Attila UDMR Abținere
141. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lubanovici Mircea PNL DA
144. Man Mircea PNL DA
145. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Melinte Ion PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PNL DA
162. Mincă Liliana PSD DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru - DA
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Clement - DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculae Aurel PSD DA
189. Niculescu Dumitru PSD DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oltean Ioan PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor PNL DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Paul Maria-Andreea PNL DA
204. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petrescu Petre - DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
210. Plumb Rovana PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Ponta Victor-Viorel PSD DA
214. Pop Georgian PSD DA
215. Popa Radu Mihai ND DA
216. Popeangă Vasile PSD DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Preda Cezar-Florin PNL DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo - DA
225. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
226. Rizea Cristian PSD DA
227. Roman Cristian-Constantin PNL DA
228. Roman Gheorghe PNL DA
229. Roman Victor PSD DA
230. Roșca Lucreția PSD DA
231. Rotaru Răzvan ND DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Săpunaru Nini PNL DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Secară Florin Mihail PNL DA
237. Sefer Cristian-George PSD DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stan Ion PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stativă Irinel Ioan PSD DA
248. Stănescu Alexandru PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Stroe Radu PSD DA
253. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
254. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
255. Surdu Raluca PNL DA
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tabugan Ion PSD DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin ALDE DA
269. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD NU
272. Tîlvăr Angel PSD DA
273. Toader Mircea-Nicu PNL DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Turcan Raluca PNL DA
279. Tușa Adriana Diana PNL DA
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
281. Udriște Gheorghe PNL DA
282. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Vasilică Radu Costin PSD NU
287. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vulpescu Ioan PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
292. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
293. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
294. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro