Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:53 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 62/2015 pentru modificarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr.57 din 20 iunie 2007 privind regimul ariilor natural protejate, conservarea habitatelor naturale, a florei și faunei sălbatice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:282 141 82 - 6 13 13 18 - 9
- voturi pentru (DA):273 137 82 - 4 13 12 17 - 8
- voturi împotrivă (NU):4 3 - - - - - - - 1
- abțineri:5 1 - - 2 - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - NU
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru PSD DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD NU
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Constantin Daniel ALDE DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
93. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gurzău Adrian - DA
114. Gust Băloșin Florentin - DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Iliuță Vasile PNL DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Man Mircea PNL DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Movilă Petru - DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Nazare Alexandru PNL DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement - DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Nicolicea Eugen PSD DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Dumitru PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oltean Ioan PNL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE DA
192. Palăr Ionel PNL DA
193. Paleologu Theodor PNL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Paul Maria-Andreea PNL DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petrescu Petre - DA
201. Petric Octavian PSD DA
202. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
203. Plumb Rovana PSD DA
204. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
205. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
206. Ponta Victor-Viorel PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popeangă Vasile PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PNL DA
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo - DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
218. Rizea Cristian PSD DA
219. Roman Gheorghe PNL DA
220. Roman Victor PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Răzvan ND DA
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tabugan Ion PSD NU
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teju Sorin ALDE Abținere
259. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
260. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
261. Tiuch Cătălin PSD Abținere
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PNL DA
269. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
270. Udriște Gheorghe PNL DA
271. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Varga Lucia-Ana PNL DA
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
276. Vlase Petru Gabriel PSD DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Zaharcu Neviser PSD DA
279. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
280. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
282. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro