Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:54 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:54

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 111/2015 pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.103 din 14 noiembrie 2013 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2014, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:289 141 85 - 7 13 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):283 140 85 - 4 13 13 19 - 9
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - 1 - - -
- abțineri:3 - - - 3 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PNL DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Constantin Daniel ALDE DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
94. Firczak Gheorghe Minoritati NU
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Geantă Florian Daniel PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gurzău Adrian - DA
114. Gust Băloșin Florentin - DA
115. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Holban Titi PSD DA
118. Horga Vasile PNL DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Iliuță Vasile PNL DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE -
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Man Mircea PNL DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Molnar Zsolt UDMR DA
166. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Movilă Petru - DA
169. Muntean Mircia PSD DA
170. Munteanu Ioan PSD DA
171. Murgu Neagu PSD DA
172. Nassar Rodica PSD DA
173. Nazare Alexandru PNL DA
174. Neacșu Marian PSD DA
175. Necula Cosmin PSD DA
176. Negruț Clement - DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
179. Nichita Cristina PSD DA
180. Nicoară Romeo Florin PNL DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Nicolicea Eugen PSD DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Dumitru PSD DA
185. Nistor Laurențiu PSD DA
186. Nistor Marioara PSD DA
187. Niță Constantin PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Paleologu Theodor PNL DA
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Paul Maria-Andreea PNL DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petrescu Petre - DA
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Ponta Victor-Viorel PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Radu Mihai ND Abținere
211. Popeangă Vasile PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Preda Cezar-Florin PNL DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo - DA
220. Rizea Cristian PSD DA
221. Roman Cristian-Constantin PNL DA
222. Roman Gheorghe PNL DA
223. Roman Ioan Sorin PSD DA
224. Roman Victor PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan ND DA
227. Sava Andrei-Valentin PSD DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Secară Florin Mihail PNL DA
231. Sefer Cristian-George PSD DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL DA
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stan Ion PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Stroe Radu PSD DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surdu Raluca PNL DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șcheau Ion PNL DA
252. Șoptică Costel PNL DA
253. Șova Lucian PSD DA
254. Ștefan Viorel PSD DA
255. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
256. Tabugan Ion PSD DA
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tararache Mihai PNL DA
259. Tămâian Ioan PNL DA
260. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
261. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
262. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
263. Teju Sorin ALDE DA
264. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
265. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
266. Tiuch Cătălin PSD DA
267. Tîlvăr Angel PSD DA
268. Toader Mircea-Nicu PNL DA
269. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
270. Traicu Rodin PSD DA
271. Tudorache Daniel PSD DA
272. Tudorie Violeta PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Tușa Adriana Diana PNL DA
275. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
276. Udriște Gheorghe PNL DA
277. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
278. Uricec Eugen Constantin PSD DA
279. Vainer Aurel Minoritati DA
280. Varga Lucia-Ana PNL DA
281. Vasilică Radu Costin PSD DA
282. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
289. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro