Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:57 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 77/2015 pentru modificarea și completarea OUG nr.75/1999 privind activitatea de audit financiar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:283 139 82 - 6 13 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):280 138 82 - 6 13 14 18 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dascălu Constantin PNL DA
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Dragomir Gheorghe PNL DA
79. Dragomir Maria - DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dușa Mircea PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE -
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gurzău Adrian - DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Iliuță Vasile PNL DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Korodi Attila UDMR DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Man Mircea PNL DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Máté András-Levente UDMR DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Militaru Lucian PNL DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Molnar Zsolt UDMR DA
167. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
168. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
169. Movilă Petru - DA
170. Muntean Mircia PSD DA
171. Munteanu Ioan PSD DA
172. Murgu Neagu PSD DA
173. Nassar Rodica PSD DA
174. Nazare Alexandru PNL DA
175. Neacșu Marian PSD DA
176. Necula Cosmin PSD DA
177. Negruț Clement - DA
178. Negruț Cornelia ALDE DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Nicolicea Eugen PSD DA
182. Niculae Aurel PSD DA
183. Niculescu Dumitru PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Constantin PSD DA
187. Niță Emil PSD DA
188. Nosa Iuliu PSD DA
189. Oltean Ioan PNL DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oros Nechita-Adrian PNL DA
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Paleologu Theodor PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
199. Peia Ninel PSD DA
200. Petrea Dorin Silviu PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
204. Plumb Rovana PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Ponta Victor-Viorel PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popeangă Vasile PSD DA
210. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
211. Preda Cezar-Florin PNL DA
212. Pușcaș Iacob PSD DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
215. Rădulescu Constantin PSD DA
216. Rădulescu Romeo - DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Cristian-Constantin PNL DA
219. Roman Gheorghe PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Roman Victor PSD DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Răzvan ND DA
224. Sava Andrei-Valentin PSD DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Zisu PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Szabó Ödön UDMR DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Șova Lucian PSD DA
250. Ștefan Viorel PSD DA
251. Tabugan Ion PSD DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teju Sorin ALDE Abținere
259. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
260. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PNL DA
269. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
270. Udriște Gheorghe PNL DA
271. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Vainer Aurel Minoritati DA
274. Varga Lucia-Ana PNL DA
275. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
276. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vulpescu Ioan PSD DA
279. Zaharcu Neviser PSD DA
280. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
281. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
283. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro