Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:58 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 137/2015 pentru completarea art.5 din Ordonanța Guvernului nr.105/1999 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate de către regimurile instaurate în România cu începere de la 6 septembrie 1940 până la 6 martie 1945 din motive etnice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:280 138 84 - 5 13 13 19 - 8
- voturi pentru (DA):182 137 6 - 2 5 10 18 - 4
- voturi împotrivă (NU):90 - 75 - 1 8 2 - - 4
- abțineri:8 1 3 - 2 - 1 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL NU
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL NU
26. Bónis István UDMR NU
27. Borbély László UDMR NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL NU
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL Abținere
35. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND Abținere
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL NU
51. Cocei Erland PNL NU
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Crăciunescu Grigore PNL NU
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL NU
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dascălu Constantin PNL NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL NU
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL NU
73. Dobrinescu Traian PNL NU
74. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
77. Dragomir Gheorghe PNL NU
78. Dragomir Maria - DA
79. Dragomir Viorel Marian PSD DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
82. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
83. Dumbrăvanu Paul PNL NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitru Georgică ALDE DA
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dușa Mircea PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Firczak Gheorghe Minoritati NU
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
100. Gheorghe Florin PSD DA
101. Gheorghe Tinel PNL NU
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL NU
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Guran Virgil PNL NU
109. Gurzău Adrian - NU
110. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
111. Harbuz Liviu PSD DA
112. Holban Titi PSD DA
113. Horga Vasile PNL NU
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
116. Iane Daniel PNL NU
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Iliuță Vasile PNL NU
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PNL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
127. Kelemen Hunor UDMR NU
128. Kerekes Károly UDMR NU
129. Kereskényi Gábor UDMR NU
130. Khraibani Camelia PSD DA
131. Korodi Attila UDMR NU
132. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL NU
135. Man Mircea PNL NU
136. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL NU
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
145. Máté András-Levente UDMR NU
146. Mazilu Constantin PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Mihai Aurelian PNL NU
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Militaru Lucian PNL NU
152. Mincă Liliana PSD DA
153. Mircovici Niculae Minoritati NU
154. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
155. Mîrza Gavril PSD DA
156. Mocanu Adrian PSD DA
157. Mocioalcă Ion PSD DA
158. Mocioi Niculina PNL NU
159. Moldovan Ioan ALDE DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru - NU
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Murgu Neagu PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Nazare Alexandru PNL NU
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Clement - NU
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL NU
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
176. Nicolicea Eugen PSD DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Dumitru PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Constantin PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL NU
186. Oros Nechita-Adrian PNL NU
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Palăr Ionel PNL NU
189. Paleologu Theodor PNL NU
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petrea Dorin Silviu PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Ponta Victor-Viorel PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dan-Cristian PNL NU
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Preda Cezar-Florin PNL NU
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Cristian-Constantin PNL NU
215. Roman Gheorghe PNL NU
216. Roman Ioan Sorin PSD DA
217. Roman Victor PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Rotaru Răzvan ND NU
220. Sava Andrei-Valentin PSD DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL NU
223. Secară Florin Mihail PNL DA
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL NU
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stanciu Zisu PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
239. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surdu Raluca PNL NU
242. Szabó Ödön UDMR DA
243. Șcheau Ion PNL NU
244. Șoptică Costel PNL NU
245. Șova Lucian PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai PNL NU
250. Tămâian Ioan PNL NU
251. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teju Sorin ALDE Abținere
255. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
256. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
257. Tiuch Cătălin PSD Abținere
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
260. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
261. Traicu Rodin PSD DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudorie Violeta PSD DA
264. Turcan Raluca PNL NU
265. Tușa Adriana Diana PNL NU
266. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
267. Udriște Gheorghe PNL NU
268. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Varga Lucia-Ana PNL NU
272. Vasilică Radu Costin PSD DA
273. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
280. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro