Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:58 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 545/2014 pentru completarea art.4 și 5 din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:281 139 83 - 5 13 12 20 - 9
- voturi pentru (DA):276 139 79 - 5 12 12 20 - 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:4 - 3 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
25. Boghicevici Claudia PNL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Constantin Daniel ALDE DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
69. Dima Toader PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Doboș Anton PNL DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrinescu Traian PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dolineaschi Andrei PSD DA
77. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria - DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL Abținere
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gurzău Adrian - DA
113. Gust Băloșin Florentin - DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
120. Iane Daniel PNL DA
121. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
122. Ibram Iusein Minoritati DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Iliuță Vasile PNL DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
131. Kelemen Hunor UDMR Abținere
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Militaru Lucian PNL DA
155. Mincă Liliana PSD DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina PNL DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru - DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Nazare Alexandru PNL DA
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Negruț Clement - DA
175. Negruț Cornelia ALDE DA
176. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Dumitru PSD DA
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Constantin PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oltean Ioan PNL DA
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Palăr Ionel PNL DA
192. Paleologu Theodor PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Paul Maria-Andreea PNL DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petrescu Petre - DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
202. Plumb Rovana PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Ponta Victor-Viorel PSD DA
206. Pop Georgian PSD DA
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Preda Cezar-Florin PNL DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo - DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PNL DA
218. Roman Gheorghe PNL DA
219. Roman Ioan Sorin PSD DA
220. Roman Victor PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Rotaru Răzvan ND DA
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Simedru Dan Coriolan PNL DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stan Ion PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șcheau Ion PNL DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Tabugan Ion PSD DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
252. Tararache Mihai PNL DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teju Sorin ALDE DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
259. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Toader Mircea-Nicu PNL DA
263. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Tușa Adriana Diana PNL DA
269. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
270. Udriște Gheorghe PNL DA
271. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
272. Uricec Eugen Constantin PSD DA
273. Varga Lucia-Ana PNL DA
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro