Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:58 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:58

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 575/2015 pentru completarea art.27 din Legea contabilității nr.82/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:277 136 82 - 5 13 14 19 - 8
- voturi pentru (DA):275 136 81 - 5 13 13 19 - 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PNL DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bode Lucian Nicolae PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Chițoiu Daniel ALDE DA
42. Ciobanu Liliana ND DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Ciurariu Florin PNL DA
48. Cocei Erland PNL DA
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Comșa Cornel-George - DA
51. Constantin Daniel ALDE DA
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Crăciunescu Grigore PNL DA
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cristian Horia PNL DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Daea Petre PSD DA
61. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrinescu Traian PNL DA
71. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
72. Dolineaschi Andrei PSD DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria - DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
84. Dușa Mircea PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Firczak Gheorghe Minoritati DA
89. Florea Damian ALDE DA
90. Florea Daniel PSD DA
91. Fonta Nuțu PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Geantă Florian Daniel PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Florin PSD DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Guran Virgil PNL DA
107. Gurzău Adrian - DA
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Holban Titi PSD DA
111. Horga Vasile PNL DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati Abținere
118. Iliuță Vasile PNL DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ionescu Aurelian ALDE DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
124. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
125. Kelemen Hunor UDMR DA
126. Kerekes Károly UDMR DA
127. Kereskényi Gábor UDMR DA
128. Khraibani Camelia PSD DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Lubanovici Mircea PNL DA
133. Man Mircea PNL DA
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Viorica PNL DA
138. Marian Ion Cristinel ND DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Marin Gheorghe PSD DA
141. Marin Laura PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Máté András-Levente UDMR DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Melinte Ion PSD DA
146. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
147. Mihai Aurelian PNL DA
148. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Militaru Lucian PNL DA
151. Mincă Liliana PSD DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioalcă Ion PSD DA
157. Mocioi Niculina PNL DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Molnar Zsolt UDMR DA
160. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Movilă Petru - DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PNL DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Clement - DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Niculescu Dumitru PSD DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Constantin PSD DA
180. Niță Emil PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Paleologu Theodor PNL DA
188. Pambuccian Varujan Minoritati DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paul Maria-Andreea PNL DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre - DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Plumb Rovana PSD DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Ponta Victor-Viorel PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popeangă Vasile PSD DA
203. Popescu Dan-Cristian PNL DA
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Preda Cezar-Florin PNL DA
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - DA
211. Rizea Cristian PSD DA
212. Roman Cristian-Constantin PNL DA
213. Roman Gheorghe PNL DA
214. Roman Ioan Sorin PSD DA
215. Roman Victor PSD DA
216. Roșca Lucreția PSD DA
217. Rotaru Răzvan ND DA
218. Sava Andrei-Valentin PSD DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PNL DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Simedru Dan Coriolan PNL DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stan Ion PSD DA
230. Stanciu Zisu PSD DA
231. Stancu Ionel Minoritati DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surdu Raluca PNL DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șcheau Ion PNL DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Tabugan Ion PSD DA
246. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
247. Tararache Mihai PNL DA
248. Tămâian Ioan PNL DA
249. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
250. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
251. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
252. Teju Sorin ALDE DA
253. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
254. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
255. Tiuch Cătălin PSD DA
256. Tîlvăr Angel PSD DA
257. Toader Mircea-Nicu PNL DA
258. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PNL DA
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
265. Udriște Gheorghe PNL DA
266. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Lucia-Ana PNL DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Vulpescu Ioan PSD DA
273. Zaharcu Neviser PSD DA
274. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
275. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
277. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro