Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.10.2015 > 15:59 Versiunea pentru printare
Marți, 13 octombrie 2015, ora 15:59

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 325/2015 privind completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:280 135 84 - 5 13 14 20 - 9
- voturi pentru (DA):276 133 83 - 5 13 14 20 - 8
- voturi împotrivă (NU):2 1 - - - - - - - 1
- abțineri:2 1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD NU
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
64. Dascălu Constantin PNL DA
65. Delureanu Virgil PSD DA
66. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
67. Dima Toader PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrinescu Traian PNL DA
73. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
74. Dolineaschi Andrei PSD DA
75. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Maria - DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dușa Mircea PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Eparu Ion PSD DA
89. Erdei Dolóczki István UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Florea Daniel PSD DA
93. Fonta Nuțu PSD DA
94. Frăticiu Gheorghe PSD DA
95. Galan Constantin ALDE DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Florin PSD Abținere
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Guran Virgil PNL DA
109. Gurzău Adrian - DA
110. Gust Băloșin Florentin - DA
111. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
112. Harbuz Liviu PSD DA
113. Holban Titi PSD DA
114. Horga Vasile PNL DA
115. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
116. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
117. Iane Daniel PNL DA
118. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Iliuță Vasile PNL DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ionescu Aurelian ALDE DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
127. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Kerekes Károly UDMR DA
130. Kereskényi Gábor UDMR DA
131. Khraibani Camelia PSD DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lubanovici Mircea PNL DA
136. Man Mircea PNL DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Melinte Ion PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihai Aurelian PNL DA
151. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
152. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
153. Militaru Lucian PNL DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Molnar Zsolt UDMR DA
163. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru - NU
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PNL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Clement - DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolicea Eugen PSD DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Dumitru PSD DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Paul Maria-Andreea PNL DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
200. Plumb Rovana PSD DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Ponta Victor-Viorel PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Radu Mihai ND DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dan-Cristian PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Cristian-Constantin PNL DA
216. Roman Gheorghe PNL DA
217. Roman Ioan Sorin PSD DA
218. Roman Victor PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
223. Scarlat George PNL DA
224. Secară Florin Mihail PNL DA
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Simedru Dan Coriolan PNL DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stanciu Zisu PSD DA
234. Stancu Ionel Minoritati DA
235. Stativă Irinel Ioan PSD DA
236. Stănescu Alexandru PSD DA
237. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
238. Stragea Sorin Constantin PSD DA
239. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
240. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
241. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
242. Surdu Raluca PNL DA
243. Szabó Ödön UDMR DA
244. Șcheau Ion PNL DA
245. Șoptică Costel PNL DA
246. Șova Lucian PSD DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Tabugan Ion PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teju Sorin ALDE DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Toader Mircea-Nicu PNL DA
261. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
262. Traicu Rodin PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudorie Violeta PSD DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Tușa Adriana Diana PNL DA
267. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
268. Udriște Gheorghe PNL DA
269. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
270. Uricec Eugen Constantin PSD DA
271. Vainer Aurel Minoritati DA
272. Varga Lucia-Ana PNL DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro