Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:09

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 91/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu privind normele referitoare la achizițiile publice în legătură cu actuala criză în materie de azil - COM(2015)454
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:272 136 82 - 11 6 14 14 - 9
- voturi pentru (DA):266 134 80 - 10 5 14 14 - 9
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:5 2 1 - 1 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gust Băloșin Florentin - DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana PSD DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mitrea Manuela PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Constantin PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Paleologu Theodor PNL Abținere
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Pardău Dumitru PNL DA
190. Pârgaru Ion PSD DA
191. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
192. Peia Ninel PSD DA
193. Petrea Dorin Silviu PSD DA
194. Petrescu Petre - DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
197. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
199. Pop Georgian PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL DA
201. Popa Radu Mihai ND DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PNL DA
211. Roman Gheorghe PNL DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ND DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Secară Florin Mihail PNL DA
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Simedru Dan Coriolan PNL DA
225. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
226. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Stan Ioan PSD DA
229. Stan Ion PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Stoica Mihaela - DA
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Radu PSD DA
236. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Surdu Raluca PNL DA
239. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
240. Șcheau Ion PNL DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șoptică Costel PNL DA
243. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
244. Tararache Mihai PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț ND Abținere
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
249. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Tușa Adriana Diana PNL DA
258. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Varga Lucia-Ana PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasilică Radu Costin PSD DA
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
266. Vreme Valerian PSD DA
267. Vulpescu Ioan PSD DA
268. Zaharcu Neviser PSD DA
269. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
270. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
272. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro