Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 549/2015 pentru modificarea Legii nr.37/2015 privind clasificarea fermelor și exploatațiilor agricole
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:282 142 83 - 11 6 13 18 - 9
- voturi pentru (DA):277 140 81 - 11 6 13 18 - 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - 1
- abțineri:2 - 2 - - - - - - -
- nu au votat:2 2 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - NU
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Maria - DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul PNL DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gust Băloșin Florentin - DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
125. Iancu Iulian PSD DA
126. Iane Daniel PNL DA
127. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
128. Ibram Iusein Minoritati DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat - DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Manda Iulian Claudiu PSD DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Manolescu Oana Minoritati DA
144. Marcoci Vlad PSD DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mincă Liliana PSD DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PNL DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Niculae Aurel PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND DA
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL DA
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre - DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popa Radu Mihai ND DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PNL DA
217. Roman Gheorghe PNL DA
218. Roman Victor PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rotaru Răzvan ND DA
222. Sava Andrei-Valentin PSD DA
223. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
228. Secară Florin Mihail PNL DA
229. Sefer Cristian-George PSD DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
234. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stan Ioan PSD DA
237. Stan Ion PSD -
238. Stancu Ionel Minoritati DA
239. Stativă Irinel Ioan PSD -
240. Stănescu Alexandru PSD DA
241. Stoica Mihaela - DA
242. Stragea Sorin Constantin PSD DA
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surdu Raluca PNL DA
247. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
248. Șcheau Ion PNL DA
249. Șimon Gheorghe PSD DA
250. Șoptică Costel PNL DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL DA
254. Tămâian Ioan PNL DA
255. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
259. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Traicu Rodin PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudorie Violeta PSD DA
265. Turcan Raluca PNL DA
266. Tușa Adriana Diana PNL DA
267. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel ALDE DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Varga Lucia-Ana PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
276. Vreme Valerian PSD DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Zaharcu Neviser PSD DA
279. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
280. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
282. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro