Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 734/2011 privind reglementarea marketingului substituenților de lapte matern
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:279 142 83 - 10 6 13 16 - 9
- voturi pentru (DA):275 142 82 - 8 5 13 16 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:4 - 1 - 2 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND Abținere
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Gudu Vasile PNL DA
115. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
116. Guran Virgil PNL DA
117. Gust Băloșin Florentin - DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Iordache Florin PSD DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Iriza Scarlat - DA
133. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PNL DA
138. Manda Iulian Claudiu PSD DA
139. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
140. Manolache Marius PSD DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana PSD DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
158. Mitrea Manuela PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PNL DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Paleologu Theodor PNL Abținere
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petrea Dorin Silviu PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popa Radu Mihai ND DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Cristian-Constantin PNL DA
215. Roman Gheorghe PNL DA
216. Roman Victor PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan ND DA
220. Sava Andrei-Valentin PSD DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stoica Mihaela - DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Șcheau Ion PNL DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL DA
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Ursărescu Dorinel ALDE DA
268. Varga Lucia-Ana PNL DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro