Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 609/2015 privind contribuția României la finanțarea fondului Poverty Reduction and Growth Trust
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:273 138 80 - 9 6 13 18 - 9
- voturi pentru (DA):270 136 80 - 9 6 13 17 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:3 2 - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Damian ALDE DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
115. Guran Virgil PNL DA
116. Gust Băloșin Florentin - DA
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Hulea Ioan PSD DA
120. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
121. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iane Daniel PNL DA
124. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
125. Ibram Iusein Minoritati DA
126. Ignat Miron Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu Aurelian ALDE DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Iriza Scarlat - DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL DA
137. Manda Iulian Claudiu PSD DA
138. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
139. Manolache Marius PSD DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcoci Vlad PSD DA
142. Marcu Viorica PNL DA
143. Marian Ion Cristinel ND DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Marin Gheorghe PSD DA
146. Marin Laura PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Melinte Ion PSD DA
150. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
154. Mincă Liliana PSD DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Muntean Mircia PSD DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Niculae Aurel PSD DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oltean Ioan PNL DA
182. Orban Ludovic PNL DA
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Paleologu Theodor PNL DA
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Pardău Dumitru PNL DA
189. Pârgaru Ion PSD DA
190. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre - DA
194. Petric Octavian PSD DA
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popa Radu Mihai ND DA
201. Popeangă Vasile PSD DA
202. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
203. Potor Călin PSD DA
204. Pușcaș Iacob PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
206. Răducanu Ion PSD DA
207. Rădulescu Constantin PSD DA
208. Rădulescu Romeo - DA
209. Reuer Elena-Ramona PNL DA
210. Rizea Cristian PSD DA
211. Roman Cristian-Constantin PNL DA
212. Roman Gheorghe PNL DA
213. Roman Victor PSD DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rotaru Răzvan ND DA
217. Sava Andrei-Valentin PSD DA
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
219. Săpunaru Nini PNL DA
220. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
221. Scarlat George PNL DA
222. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
223. Secară Florin Mihail PNL DA
224. Sefer Cristian-George PSD DA
225. Seres Dénes UDMR DA
226. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
227. Simedru Dan Coriolan PNL DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stan Ion PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Stoica Mihaela - DA
237. Stragea Sorin Constantin PSD DA
238. Stroe Radu PSD DA
239. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Surdu Raluca PNL DA
242. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
243. Șcheau Ion PNL DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tămâian Ioan PNL DA
247. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
251. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Tușa Adriana Diana PNL DA
259. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
260. Uricec Eugen Constantin PSD DA
261. Ursărescu Dorinel ALDE DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
267. Vreme Valerian PSD DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro