Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:19

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 622/2015 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.144 /2008 privind exercitarea profesiei de asistent medical generalist, a profesiei de moașă și a profesiei de asitent medical, precum și organizarea și funcționarea Ordinului Asistenților Medicali Generaliști , Moașelor și Asistenților Medicali din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:280 138 85 - 11 6 14 17 - 9
- voturi pentru (DA):274 137 81 - 11 5 14 17 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:5 1 3 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Blănariu Valentin PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boghicevici Claudia PNL DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Liliana ND DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Ciurariu Florin PNL DA
53. Cocei Erland PNL DA
54. Codîrlă Liviu PSD DA
55. Comșa Cornel-George - DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Costin Gheorghe PNL DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gust Băloșin Florentin - DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat - DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Kereskényi Gábor UDMR DA
137. Khraibani Camelia PSD DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Manda Iulian Claudiu PSD DA
141. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Manolescu Oana Minoritati DA
144. Marcoci Vlad PSD DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
151. Mazilu Constantin PSD DA
152. Melinte Ion PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Mihai Aurelian PNL DA
155. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
156. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
157. Mincă Liliana PSD DA
158. Mircovici Niculae Minoritati DA
159. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
160. Mitrea Manuela PSD DA
161. Mîrza Gavril PSD DA
162. Mocanu Adrian PSD DA
163. Mocioalcă Ion PSD DA
164. Mocioi Niculina PNL DA
165. Moldovan Ioan ALDE DA
166. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Cornelia ALDE DA
173. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Alexandri PNL DA
176. Nicolae Florian PNL DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL -
178. Niculae Aurel PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND DA
186. Oltean Ioan PNL DA
187. Orban Ludovic PNL Abținere
188. Oros Nechita-Adrian PNL DA
189. Palașcă Viorel ALDE DA
190. Paleologu Theodor PNL DA
191. Pambuccian Varujan Minoritati DA
192. Pană Adriana-Doina PSD DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrea Dorin Silviu PSD DA
198. Petrescu Petre - DA
199. Petric Octavian PSD DA
200. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popa Radu Mihai ND DA
206. Popeangă Vasile PSD DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Potor Călin PSD DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL DA
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PNL DA
217. Roman Gheorghe PNL DA
218. Roman Victor PSD DA
219. Roșca Lucreția PSD DA
220. Roșca Mircea PNL DA
221. Rotaru Răzvan ND DA
222. Sava Andrei-Valentin PSD DA
223. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
224. Săpunaru Nini PNL DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simedru Dan Coriolan PNL DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stan Ion PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stoica Mihaela - DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL DA
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Tiuch Cătălin PSD DA
259. Tîlvăr Angel PSD DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Turcan Raluca PNL DA
264. Tușa Adriana Diana PNL DA
265. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Ursărescu Dorinel ALDE DA
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Lucia-Ana PNL DA
270. Varga Vasile PNL DA
271. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
274. Vreme Valerian PSD DA
275. Vulpescu Ioan PSD DA
276. Zaharcu Neviser PSD DA
277. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 12:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro