Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:21

Subiect vot: PL 460/2013/15 A - Vot final
PL 460/2013 pentru modificarea și completarea Legii dialogului social nr.62/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:281 139 84 - 11 6 14 18 - 9
- voturi pentru (DA):191 138 4 - 8 6 13 18 - 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:89 1 79 - 3 - 1 - - 5
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL Abținere
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND Abținere
34. Calimente Mihăiță PNL Abținere
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL Abținere
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND Abținere
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL Abținere
52. Cocei Erland PNL Abținere
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
56. Costin Gheorghe PNL Abținere
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
59. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL Abținere
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL Abținere
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL Abținere
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL Abținere
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL Abținere
77. Dobrinescu Traian PNL Abținere
78. Dolha Mircea PNL Abținere
79. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
82. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
83. Dragomir Maria - Abținere
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL Abținere
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD Abținere
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL Abținere
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL Abținere
117. Gudu Vasile PNL Abținere
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
119. Guran Virgil PNL Abținere
120. Gust Băloșin Florentin - DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL Abținere
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PNL Abținere
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
143. Manolache Marius PSD DA
144. Manolescu Oana Minoritati DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Viorica PNL Abținere
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Melinte Ion PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL Abținere
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL Abținere
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
176. Nicolae Alexandri PNL Abținere
177. Nicolae Florian PNL Abținere
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Niculae Aurel PSD DA
180. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
181. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara PSD DA
184. Niță Emil PSD DA
185. Nosa Iuliu PSD DA
186. Oajdea Daniel Vasile ND DA
187. Oltean Ioan PNL Abținere
188. Orban Ludovic PNL Abținere
189. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Paleologu Theodor PNL Abținere
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Pardău Dumitru PNL Abținere
195. Pârgaru Ion PSD DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petrescu Petre - DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
202. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
203. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
204. Pop Georgian PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
206. Popa Radu Mihai ND DA
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
209. Potor Călin PSD DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Constantin PSD DA
214. Rădulescu Romeo - Abținere
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
218. Roman Gheorghe PNL Abținere
219. Roman Victor PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Roșca Mircea PNL NU
222. Rotaru Răzvan ND Abținere
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
225. Săpunaru Nini PNL Abținere
226. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
227. Scarlat George PNL Abținere
228. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
229. Secară Florin Mihail PNL Abținere
230. Sefer Cristian-George PSD DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
233. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
234. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
235. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
236. Solomon Adrian PSD DA
237. Stan Ioan PSD DA
238. Stan Ion PSD DA
239. Stancu Ionel Minoritati DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stoica Mihaela - Abținere
243. Stragea Sorin Constantin PSD DA
244. Stroe Radu PSD DA
245. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
247. Surdu Raluca PNL Abținere
248. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
249. Șcheau Ion PNL Abținere
250. Șoptică Costel PNL Abținere
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL Abținere
254. Tămâian Ioan PNL Abținere
255. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
256. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
257. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
258. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
259. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
260. Tiuch Cătălin PSD DA
261. Tîlvăr Angel PSD DA
262. Traicu Rodin PSD DA
263. Tudorache Daniel PSD DA
264. Tudorie Violeta PSD DA
265. Turcan Raluca PNL Abținere
266. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
267. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
268. Uricec Eugen Constantin PSD DA
269. Ursărescu Dorinel ALDE DA
270. Vainer Aurel Minoritati DA
271. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
272. Varga Vasile PNL Abținere
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vlase Petru Gabriel PSD DA
275. Vreme Valerian PSD DA
276. Vulpescu Ioan PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
279. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
281. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro