Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:21

Subiect vot: PL 463/2013/15 A - Vot final
PL 463/2013 privind modificarea și completarea Legii nr.51/2006 privind serviciile comunitare de utilități publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:279 140 82 - 11 6 14 17 - 9
- voturi pentru (DA):274 140 80 - 8 6 14 17 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:5 - 2 - 3 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND Abținere
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
91. Dușa Mircea PSD DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Fejér László-Ődőn UDMR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Găină Mihăiță PSD DA
106. Geantă Florian Daniel PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL Abținere
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil PNL DA
119. Gust Băloșin Florentin - DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Hulea Ioan PSD DA
123. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mincă Liliana PSD DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mitrea Manuela PSD DA
160. Mîrza Gavril PSD DA
161. Mocanu Adrian PSD DA
162. Mocioalcă Ion PSD DA
163. Mocioi Niculina PNL DA
164. Moldovan Ioan ALDE DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Muntean Mircia PSD DA
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Neacșu Marian PSD DA
170. Necula Cosmin PSD DA
171. Negruț Cornelia ALDE DA
172. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PNL DA
176. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
177. Niculae Aurel PSD DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Emil PSD DA
183. Nosa Iuliu PSD DA
184. Oajdea Daniel Vasile ND DA
185. Oltean Ioan PNL DA
186. Orban Ludovic PNL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Paleologu Theodor PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Pardău Dumitru PNL DA
193. Pârgaru Ion PSD DA
194. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Pop Georgian PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL DA
204. Popa Radu Mihai ND Abținere
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Potor Călin PSD DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
210. Răducanu Ion PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - DA
213. Reuer Elena-Ramona PNL DA
214. Rizea Cristian PSD DA
215. Roman Cristian-Constantin PNL DA
216. Roman Gheorghe PNL DA
217. Roman Victor PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
223. Săpunaru Nini PNL DA
224. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
225. Scarlat George PNL DA
226. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
227. Secară Florin Mihail PNL DA
228. Sefer Cristian-George PSD DA
229. Seres Dénes UDMR DA
230. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
231. Simedru Dan Coriolan PNL DA
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stan Ion PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stoica Mihaela - DA
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Radu PSD DA
243. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
244. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
245. Surdu Raluca PNL DA
246. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
247. Șcheau Ion PNL DA
248. Șoptică Costel PNL DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
251. Tararache Mihai PNL DA
252. Tămâian Ioan PNL DA
253. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
254. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
255. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
256. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
257. Tiuch Cătălin PSD DA
258. Tîlvăr Angel PSD DA
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PNL DA
264. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
265. Uricec Eugen Constantin PSD DA
266. Ursărescu Dorinel ALDE DA
267. Vainer Aurel Minoritati DA
268. Varga Lucia-Ana PNL DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasilică Radu Costin PSD DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
277. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
279. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro