Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 632/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.379/2003 privind regimul mormintelor și operelor comemorative de război
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:278 138 82 - 11 6 14 18 - 9
- voturi pentru (DA):274 137 81 - 10 5 14 18 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:2 - 1 - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristea Victor PSD DA
61. Cristian Horia PNL DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul PNL DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Dușa Mircea PSD DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Fejér László-Ődőn UDMR DA
96. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
117. Guran Virgil PNL DA
118. Gust Băloșin Florentin - DA
119. Harbuz Liviu PSD DA
120. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Iordache Florin PSD DA
132. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
133. Iriza Scarlat - DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Mincă Liliana PSD DA
157. Mircovici Niculae Minoritati DA
158. Mitrea Manuela PSD DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Muntean Mircia PSD DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Necula Cosmin PSD DA
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Alexandri PNL DA
174. Nicolae Florian PNL DA
175. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
178. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Oltean Ioan PNL DA
185. Orban Ludovic PNL DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Palașcă Viorel ALDE DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Pârgaru Ion PSD DA
193. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
194. Peia Ninel PSD DA
195. Petrea Dorin Silviu PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL DA
203. Popa Radu Mihai ND DA
204. Popeangă Vasile PSD DA
205. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo - DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL DA
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Cristian-Constantin PNL DA
215. Roman Gheorghe PNL DA
216. Roman Victor PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Roșca Mircea PNL DA
219. Rotaru Răzvan ND -
220. Sava Andrei-Valentin PSD DA
221. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
222. Săpunaru Nini PNL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
226. Secară Florin Mihail PNL DA
227. Sefer Cristian-George PSD DA
228. Seres Dénes UDMR DA
229. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
230. Simedru Dan Coriolan PNL DA
231. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
232. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
233. Solomon Adrian PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD -
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Alexandru PSD DA
239. Stoica Mihaela - DA
240. Stragea Sorin Constantin PSD DA
241. Stroe Radu PSD DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
246. Șcheau Ion PNL DA
247. Șoptică Costel PNL DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
250. Tararache Mihai PNL DA
251. Tămâian Ioan PNL DA
252. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
253. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
254. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Traicu Rodin PSD DA
259. Tudorache Daniel PSD DA
260. Tudorie Violeta PSD DA
261. Turcan Raluca PNL DA
262. Tușa Adriana Diana PNL DA
263. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
264. Uricec Eugen Constantin PSD DA
265. Ursărescu Dorinel ALDE DA
266. Vainer Aurel Minoritati DA
267. Varga Lucia-Ana PNL DA
268. Varga Vasile PNL DA
269. Vasilică Radu Costin PSD DA
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
272. Vreme Valerian PSD DA
273. Vulpescu Ioan PSD DA
274. Zaharcu Neviser PSD DA
275. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 14 decembrie 2017, 11:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro