Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:22

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 543/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.176 din 1 septembrie 2010 privind integritatea în exercitarea funcțiilor și demnităților publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:282 139 85 - 11 6 14 18 - 9
- voturi pentru (DA):281 138 85 - 11 6 14 18 - 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cernea Remus-Florinel - DA
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chiriță Dumitru PSD DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Liliana ND DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Ciurariu Florin PNL DA
52. Cocei Erland PNL DA
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
56. Costin Gheorghe PNL DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul PNL DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Firczak Gheorghe Minoritati DA
100. Florea Damian ALDE DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Găină Mihăiță PSD DA
107. Geantă Florian Daniel PSD DA
108. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil PNL DA
120. Gust Băloșin Florentin - DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Longher Ghervazen Minoritati DA
140. Lubanovici Mircea PNL DA
141. Manda Iulian Claudiu PSD DA
142. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
143. Manolache Marius PSD DA
144. Manolescu Oana Minoritati DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marin Laura PSD DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Mazilu Constantin PSD DA
153. Melinte Ion PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL DA
156. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Mincă Liliana PSD DA
159. Mircovici Niculae Minoritati DA
160. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
161. Mitrea Manuela PSD DA
162. Mîrza Gavril PSD DA
163. Mocanu Adrian PSD DA
164. Mocioalcă Ion PSD Abținere
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moldovan Ioan ALDE DA
167. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
168. Muntean Mircia PSD DA
169. Munteanu Ioan PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PNL DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND DA
188. Oltean Ioan PNL DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel ALDE DA
192. Paleologu Theodor PNL DA
193. Pambuccian Varujan Minoritati DA
194. Pană Adriana-Doina PSD DA
195. Pardău Dumitru PNL DA
196. Pârgaru Ion PSD DA
197. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
198. Peia Ninel PSD DA
199. Petrea Dorin Silviu PSD DA
200. Petrescu Petre - DA
201. Petric Octavian PSD DA
202. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popa Radu Mihai ND DA
208. Popeangă Vasile PSD DA
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo - DA
216. Reuer Elena-Ramona PNL DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Cristian-Constantin PNL DA
219. Roman Gheorghe PNL DA
220. Roman Victor PSD DA
221. Roșca Lucreția PSD DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rotaru Răzvan ND DA
224. Sava Andrei-Valentin PSD DA
225. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
226. Săpunaru Nini PNL DA
227. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
228. Scarlat George PNL DA
229. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
230. Secară Florin Mihail PNL DA
231. Sefer Cristian-George PSD DA
232. Seres Dénes UDMR DA
233. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
234. Simedru Dan Coriolan PNL DA
235. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
236. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
237. Solomon Adrian PSD DA
238. Stan Ioan PSD DA
239. Stan Ion PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stoica Mihaela - DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șoptică Costel PNL DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
254. Tararache Mihai PNL DA
255. Tămâian Ioan PNL DA
256. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
257. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
258. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
259. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Tiuch Cătălin PSD DA
262. Tîlvăr Angel PSD DA
263. Traicu Rodin PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudorie Violeta PSD DA
266. Turcan Raluca PNL DA
267. Tușa Adriana Diana PNL DA
268. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Ursărescu Dorinel ALDE DA
271. Vainer Aurel Minoritati DA
272. Varga Lucia-Ana PNL DA
273. Varga Vasile PNL DA
274. Vasilică Radu Costin PSD DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vreme Valerian PSD DA
277. Vulpescu Ioan PSD DA
278. Zaharcu Neviser PSD DA
279. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
280. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
281. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
282. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro