Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.10.2015 > 15:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 octombrie 2015, ora 15:31

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 51/2013 pentru modificarea Codului Penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:273 135 82 - 11 6 14 17 - 8
- voturi pentru (DA):265 134 76 - 11 6 13 17 - 8
- voturi împotrivă (NU):4 - 4 - - - - - - -
- abțineri:3 1 2 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PNL DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Cioată Cezar ALDE DA
44. Ciobanu Liliana ND DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Comșa Cornel-George - DA
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
84. Dumbrăvanu Paul PNL NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Fejér László-Ődőn UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Grama Horia PSD DA
113. Grecea Maria PNL DA
114. Guran Virgil PNL NU
115. Gust Băloșin Florentin - DA
116. Harbuz Liviu PSD DA
117. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati -
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat - DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Longher Ghervazen Minoritati DA
134. Lubanovici Mircea PNL DA
135. Manda Iulian Claudiu PSD DA
136. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
137. Manolache Marius PSD DA
138. Manolescu Oana Minoritati DA
139. Marcoci Vlad PSD DA
140. Marcu Viorica PNL DA
141. Marian Ion Cristinel ND DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Mazilu Constantin PSD DA
147. Melinte Ion PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mincă Liliana PSD DA
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mitrea Manuela PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocioalcă Ion PSD DA
159. Mocioi Niculina PNL DA
160. Moldovan Ioan ALDE DA
161. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Neacșu Marian PSD DA
166. Necula Cosmin PSD DA
167. Negruț Cornelia ALDE DA
168. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL DA
170. Nicolae Alexandri PNL DA
171. Nicolae Florian PNL DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
175. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Oltean Ioan PNL DA
182. Orban Ludovic PNL NU
183. Oros Nechita-Adrian PNL DA
184. Palașcă Viorel ALDE DA
185. Paleologu Theodor PNL Abținere
186. Pambuccian Varujan Minoritati DA
187. Pană Adriana-Doina PSD DA
188. Pardău Dumitru PNL DA
189. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
190. Peia Ninel PSD DA
191. Petrea Dorin Silviu PSD DA
192. Petrescu Petre - DA
193. Petric Octavian PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popa Octavian-Marius PNL DA
199. Popa Radu Mihai ND DA
200. Popeangă Vasile PSD DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
205. Răducanu Ion PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Cristian-Constantin PNL DA
211. Roman Gheorghe PNL DA
212. Roman Victor PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL DA
215. Rotaru Răzvan ND DA
216. Sava Andrei-Valentin PSD DA
217. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
218. Săpunaru Nini PNL DA
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL DA
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
222. Secară Florin Mihail PNL DA
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL DA
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stan Ion PSD DA
232. Stancu Ionel Minoritati DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Stoica Mihaela - DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Radu PSD DA
238. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Surdu Raluca PNL DA
241. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
242. Șcheau Ion PNL DA
243. Șoptică Costel PNL DA
244. Ștefan Viorel PSD DA
245. Tararache Mihai PNL DA
246. Tămâian Ioan PNL DA
247. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
251. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
252. Tiuch Cătălin PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Traicu Rodin PSD DA
255. Tudorache Daniel PSD DA
256. Tudorie Violeta PSD DA
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
267. Vreme Valerian PSD DA
268. Vulpescu Ioan PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
271. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
273. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro