Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 10:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 10:28

Subiect vot: PLx 17/2015 ama.6
PL 17/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2014 pentru modificarea Legii nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:124 63 34 2 7 6 9 3
- voturi pentru (DA):73 58 - - - 6 9 -
- voturi împotrivă (NU):40 3 33 1 - - - 3
- abțineri:11 2 1 1 7 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Bălan Ion PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benga Ioan PSD DA
9. Bîrsășteanu Florică PSD DA
10. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
11. Boghicevici Claudia PNL NU
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Calimente Mihăiță PNL NU
14. Călin Ion PSD DA
15. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
16. Cernea Remus-Florinel - NU
17. Cherecheș Florica PNL NU
18. Chiriță Dumitru PSD DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Cocei Erland PNL NU
23. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
24. Costin Gheorghe PNL NU
25. Covaci Dorel PSD DA
26. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
27. Crăciunescu Grigore PNL NU
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
29. Cupă Ion ALDE DA
30. Deaconu Mihai ND Abținere
31. Delureanu Virgil PSD DA
32. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
33. Dima Toader PSD DA
34. Dîrzu Ioan PSD DA
35. Doboș Anton PNL NU
36. Dobre Victor Paul PNL NU
37. Dobrinescu Traian PNL NU
38. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
39. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
40. Emacu Gheorghe PSD NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
42. Florea Daniel PSD DA
43. Frăticiu Gheorghe PSD DA
44. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
45. Georgescu Laura PSD DA
46. Gheorghe Tinel PNL NU
47. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
48. Grama Horia PSD DA
49. Guran Virgil PNL NU
50. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
51. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
52. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
53. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
54. Ibram Iusein Minoritati DA
55. Ignat Miron Minoritati DA
56. Intotero Natalia-Elena PSD DA
57. Iordache Florin PSD DA
58. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
59. Itu Cornel PSD DA
60. Kelemen Hunor UDMR Abținere
61. Khraibani Camelia PSD DA
62. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
63. Longher Ghervazen Minoritati DA
64. Lubanovici Mircea PNL NU
65. Lupu Mihai PNL NU
66. Manda Iulian Claudiu PSD DA
67. Marcu Viorica PNL NU
68. Marica Petru-Sorin PSD DA
69. Marin Gheorghe PSD DA
70. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
71. Máté András-Levente UDMR Abținere
72. Mihai Aurelian PNL NU
73. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
74. Mircovici Niculae Minoritati DA
75. Mîrza Gavril PSD DA
76. Moldovan Ioan ALDE DA
77. Moldovan Iosif UDMR Abținere
78. Munteanu Ioan PSD DA
79. Neacșu Marian PSD DA
80. Necula Cosmin PSD DA
81. Negruț Clement - NU
82. Negruț Cornelia ALDE DA
83. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
84. Nichita Cristina PSD DA
85. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Niță Emil PSD DA
88. Oltean Ioan PNL NU
89. Orban Ludovic PNL Abținere
90. Palașcă Viorel ALDE DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Peia Ninel PSD DA
93. Popa Octavian-Marius PNL NU
94. Pușcaș Iacob PSD Abținere
95. Rățoi Neculai PSD DA
96. Reuer Elena-Ramona PNL NU
97. Roman Cristian-Constantin PNL NU
98. Rotaru Răzvan ND NU
99. Sefer Cristian-George PSD DA
100. Seres Dénes UDMR Abținere
101. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
102. Solomon Adrian PSD DA
103. Stan Ioan PSD DA
104. Stan Ion PSD NU
105. Stănescu Alexandru PSD DA
106. Stragea Sorin Constantin PSD DA
107. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
108. Șimon Gheorghe PSD DA
109. Șoptică Costel PNL NU
110. Șova Lucian PSD DA
111. Ștefan Viorel PSD NU
112. Tararache Mihai PNL NU
113. Tămâian Ioan PNL NU
114. Toader Mircea-Nicu PNL NU
115. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
116. Tudorache Daniel PSD DA
117. Uricec Eugen Constantin PSD DA
118. Varga Lucia-Ana PNL NU
119. Vladu Iulian PNL NU
120. Vlase Petru Gabriel PSD DA
121. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
122. Weber Mihai PSD DA
123. Zaharcu Neviser PSD DA
124. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 3:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro