Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 10:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 10:30

Subiect vot: PLx 17/2015 amr.4
PL 17/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.64/2014 pentru modificarea Legii nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:123 59 36 2 7 6 9 4
- voturi pentru (DA):53 3 36 2 7 - 1 4
- voturi împotrivă (NU):69 55 - - - 6 8 -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axente Ioan PSD NU
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Benga Ioan PSD NU
8. Bîrsășteanu Florică PSD NU
9. Boghicevici Claudia PNL DA
10. Bónis István UDMR DA
11. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
12. Calimente Mihăiță PNL DA
13. Canacheu Costică PNL DA
14. Călin Ion PSD NU
15. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
16. Cernea Remus-Florinel - DA
17. Cherecheș Florica PNL DA
18. Chiriță Dumitru PSD NU
19. Ciocan Dan PSD NU
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
22. Cocei Erland PNL DA
23. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
24. Costin Gheorghe PNL DA
25. Covaci Dorel PSD NU
26. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
27. Crăciunescu Grigore PNL DA
28. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
29. Cupă Ion ALDE NU
30. Dascălu Constantin PNL DA
31. Deaconu Mihai ND DA
32. Delureanu Virgil PSD NU
33. Diaconu Adrian-Nicolae PSD NU
34. Dima Toader PSD NU
35. Dîrzu Ioan PSD NU
36. Doboș Anton PNL DA
37. Dobre Victor Paul PNL DA
38. Dobrinescu Traian PNL DA
39. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
40. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
41. Emacu Gheorghe PSD NU
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Florea Daniel PSD NU
44. Frăticiu Gheorghe PSD NU
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
46. Georgescu Laura PSD NU
47. Gheorghe Tinel PNL DA
48. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
49. Grama Horia PSD NU
50. Guran Virgil PNL DA
51. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
52. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
53. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
54. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
55. Ibram Iusein Minoritati NU
56. Ignat Miron Minoritati NU
57. Intotero Natalia-Elena PSD NU
58. Iordache Florin PSD NU
59. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
60. Itu Cornel PSD NU
61. Kelemen Hunor UDMR DA
62. Khraibani Camelia PSD NU
63. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
64. Longher Ghervazen Minoritati NU
65. Lubanovici Mircea PNL DA
66. Lupu Mihai PNL DA
67. Marcu Viorica PNL DA
68. Marica Petru-Sorin PSD NU
69. Marin Gheorghe PSD NU
70. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
71. Máté András-Levente UDMR DA
72. Mihai Aurelian PNL DA
73. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD NU
74. Mircovici Niculae Minoritati NU
75. Mîrza Gavril PSD NU
76. Mocioi Niculina PNL DA
77. Moldovan Ioan ALDE NU
78. Movilă Petru - DA
79. Munteanu Ioan PSD NU
80. Neacșu Marian PSD NU
81. Necula Cosmin PSD NU
82. Negruț Clement - DA
83. Negruț Cornelia ALDE NU
84. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
85. Nichita Cristina PSD NU
86. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
87. Nistor Laurențiu PSD NU
88. Niță Emil PSD NU
89. Oltean Ioan PNL DA
90. Orban Ludovic PNL DA
91. Palașcă Viorel ALDE NU
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Pârgaru Ion PSD NU
94. Popa Octavian-Marius PNL DA
95. Pușcaș Iacob PSD DA
96. Rățoi Neculai PSD NU
97. Reuer Elena-Ramona PNL DA
98. Rotaru Răzvan ND DA
99. Sefer Cristian-George PSD NU
100. Seres Dénes UDMR DA
101. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
102. Solomon Adrian PSD NU
103. Stan Ioan PSD NU
104. Stan Ion PSD DA
105. Stănescu Alexandru PSD NU
106. Stragea Sorin Constantin PSD NU
107. Sturzu Mihai-Răzvan PSD Abținere
108. Șimon Gheorghe PSD NU
109. Șoptică Costel PNL DA
110. Șova Lucian PSD NU
111. Ștefan Viorel PSD NU
112. Tararache Mihai PNL DA
113. Tămâian Ioan PNL DA
114. Toader Mircea-Nicu PNL DA
115. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
116. Tudorache Daniel PSD NU
117. Uricec Eugen Constantin PSD NU
118. Varga Lucia-Ana PNL DA
119. Vladu Iulian PNL DA
120. Vlase Petru Gabriel PSD NU
121. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
122. Weber Mihai PSD NU
123. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 4:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro