Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 12:23

Subiect vot: Aprobarea prelungirii programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:156 84 40 3 9 4 13 3
- voturi pentru (DA):137 81 40 3 - 3 8 2
- voturi împotrivă (NU):12 - - - 8 - 3 1
- abțineri:5 2 - - 1 - 2 -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Arsene Ionel PSD DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Babuș Radu PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bălan Ion PSD DA
8. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benga Ioan PSD DA
11. Bîrsășteanu Florică PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
15. Bónis István UDMR NU
16. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
17. Burlacu Ștefan ND DA
18. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Canacheu Costică PNL DA
21. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
24. Cernea Remus-Florinel - NU
25. Chebac Eugen PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chiriță Dumitru PSD DA
28. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
29. Ciobanu Liliana ND DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
32. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cocei Erland PNL DA
35. Costin Gheorghe PNL DA
36. Covaci Dorel PSD DA
37. Crăciunescu Grigore PNL DA
38. Cristea Victor PSD DA
39. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Daea Petre PSD DA
42. Delureanu Virgil PSD DA
43. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
44. Dima Toader PSD DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Doboș Anton PNL DA
47. Dobre Victor Paul PNL DA
48. Dobrinescu Traian PNL DA
49. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
50. Dolineaschi Andrei PSD DA
51. Dragomir Gheorghe PNL DA
52. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
53. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
54. Dumbrăvanu Paul PNL DA
55. Enache Marian PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR NU
57. Firczak Gheorghe Minoritati -
58. Florea Daniel PSD DA
59. Frăticiu Gheorghe PSD DA
60. Galan Constantin ALDE DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Georgescu Laura PSD DA
63. Gheorghe Tinel PNL DA
64. Grama Horia PSD DA
65. Guran Virgil PNL DA
66. Harbuz Liviu PSD DA
67. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
68. Hulea Ioan PSD DA
69. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
70. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
71. Intotero Natalia-Elena PSD DA
72. Iordache Florin PSD DA
73. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
74. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Kereskényi Gábor UDMR NU
77. Khraibani Camelia PSD DA
78. Korodi Attila UDMR NU
79. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
80. Lubanovici Mircea PNL DA
81. Manolache Marius PSD DA
82. Marcoci Vlad PSD DA
83. Marcu Viorica PNL DA
84. Marian Ion Cristinel ND DA
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
87. Máté András-Levente UDMR NU
88. Mihai Aurelian PNL DA
89. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
90. Militaru Lucian PNL DA
91. Mincă Liliana PSD DA
92. Mîrza Gavril PSD DA
93. Mocioi Niculina PNL DA
94. Moisii Constantin PSD DA
95. Moldovan Ioan ALDE DA
96. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
97. Munteanu Ioan PSD DA
98. Nassar Rodica PSD DA
99. Neacșu Marian PSD DA
100. Negruț Clement - DA
101. Negruț Cornelia ALDE NU
102. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
103. Nicolae Florian PNL DA
104. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
105. Nistor Laurențiu PSD DA
106. Nistor Marioara PSD DA
107. Orban Ludovic PNL DA
108. Palașcă Viorel ALDE DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Paul Maria-Andreea PNL DA
111. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
112. Peia Ninel PSD DA
113. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
114. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
115. Popa Octavian-Marius PNL DA
116. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
117. Potor Călin PSD DA
118. Preda Cezar-Florin PNL DA
119. Pușcaș Iacob PSD -
120. Răducanu Ion PSD DA
121. Roman Victor PSD DA
122. Roșca Lucreția PSD DA
123. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
124. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
125. Secară Florin Mihail PNL DA
126. Sefer Cristian-George PSD DA
127. Seres Dénes UDMR Abținere
128. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
129. Solomon Adrian PSD DA
130. Stan Ioan PSD DA
131. Stănescu Alexandru PSD DA
132. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
133. Stragea Sorin Constantin PSD DA
134. Sturzu Mihai-Răzvan PSD Abținere
135. Szabó Ödön UDMR NU
136. Șimon Gheorghe PSD DA
137. Tabugan Ion PSD DA
138. Tararache Mihai PNL DA
139. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
140. Tiuch Cătălin PSD DA
141. Toader Mircea-Nicu PNL DA
142. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE Abținere
143. Tomac Eugen - DA
144. Tudorache Daniel PSD DA
145. Tudorie Violeta PSD DA
146. Turcan Raluca PNL DA
147. Uricec Eugen Constantin PSD DA
148. Ursărescu Dorinel ALDE DA
149. Vainer Aurel Minoritati DA
150. Varga Lucia-Ana PNL DA
151. Vlase Petru Gabriel PSD DA
152. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
153. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
154. Weber Mihai PSD DA
155. Zaharcu Neviser PSD DA
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 3:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro