Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:02 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:02

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Eliminarea Titlurilor din cuprinsul PL-x 712/2015
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:201 101 73 3 5 6 8 5
- voturi pentru (DA):195 100 72 3 5 6 7 2
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - - - 1
- abțineri:3 - - - - - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axente Ioan PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Baltă Mihai PSD DA
10. Bălan Ion PSD DA
11. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
12. Bîrsășteanu Florică PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
15. Boghicevici Claudia PNL DA
16. Bónis István UDMR DA
17. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Burlacu Ștefan ND DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
23. Canacheu Costică PNL DA
24. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
27. Cernea Remus-Florinel - Abținere
28. Chebac Eugen PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chiriță Dumitru PSD DA
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
32. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cocei Erland PNL DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Crăciunescu Grigore PNL DA
42. Cristea Aurelia PSD DA
43. Cristea Victor PSD DA
44. Cupșa Ioan PNL DA
45. Daea Petre PSD DA
46. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
47. Dascălu Constantin PNL DA
48. Delureanu Virgil PSD DA
49. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Doboș Anton PNL DA
52. Dobre Victor Paul PNL DA
53. Dobrinescu Traian PNL DA
54. Dolha Mircea PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dolineaschi Andrei PSD DA
57. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
58. Dragomir Gheorghe PNL DA
59. Dragomir Viorel Marian PSD DA
60. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
61. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
62. Dumbrăvanu Paul PNL DA
63. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
64. Emacu Gheorghe PSD DA
65. Enache Marian PSD DA
66. Eparu Ion PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
69. Firczak Gheorghe Minoritati DA
70. Florea Daniel PSD DA
71. Frăticiu Gheorghe PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
73. Georgescu Laura PSD DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
76. Grama Horia PSD DA
77. Grecea Maria PNL DA
78. Guran Virgil PNL DA
79. Gust Băloșin Florentin - DA
80. Harbuz Liviu PSD DA
81. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
82. Holban Titi PSD DA
83. Hulea Ioan PSD DA
84. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
85. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
86. Intotero Natalia-Elena PSD DA
87. Ionescu George PNL DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
90. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Khraibani Camelia PSD DA
93. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
94. Lubanovici Mircea PNL DA
95. Man Mircea PNL DA
96. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
97. Manolache Marius PSD DA
98. Marcu Viorica PNL DA
99. Marian Ion Cristinel ND DA
100. Marica Petru-Sorin PSD DA
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Máté András-Levente UDMR DA
103. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
104. Mihai Aurelian PNL DA
105. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
106. Militaru Lucian PNL DA
107. Mincă Liliana PSD DA
108. Mircovici Niculae Minoritati DA
109. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
110. Mîrza Gavril PSD DA
111. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
112. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
113. Munteanu Ioan PSD DA
114. Murgu Neagu PSD DA
115. Nassar Rodica PSD DA
116. Neacșu Marian PSD DA
117. Necula Cosmin PSD DA
118. Negruț Clement - Abținere
119. Negruț Cornelia ALDE DA
120. Nichita Cristina PSD DA
121. Nicoară Romeo Florin PNL DA
122. Nicolae Alexandri PNL DA
123. Nicolae Florian PNL DA
124. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
125. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
126. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Nistor Marioara PSD DA
129. Niță Emil PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Oltean Ioan PNL DA
132. Orban Ludovic PNL DA
133. Oros Nechita-Adrian PNL DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paul Maria-Andreea PNL DA
136. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
137. Peia Ninel PSD DA
138. Petrescu Petre - DA
139. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
140. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
141. Popa Octavian-Marius PNL DA
142. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
143. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
144. Potor Călin PSD DA
145. Preda Cezar-Florin PNL DA
146. Pușcaș Iacob PSD DA
147. Răducanu Ion PSD DA
148. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
149. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
150. Reuer Elena-Ramona PNL DA
151. Roman Cristian-Constantin PNL DA
152. Roman Gheorghe PNL DA
153. Roman Victor PSD DA
154. Roșca Lucreția PSD DA
155. Roșca Mircea PNL DA
156. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
157. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
158. Sefer Cristian-George PSD DA
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
161. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
162. Solomon Adrian PSD DA
163. Stan Ioan PSD DA
164. Stănescu Alexandru PSD DA
165. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
166. Stragea Sorin Constantin PSD DA
167. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
168. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
169. Surdu Raluca PNL DA
170. Șimon Gheorghe PSD DA
171. Șoptică Costel PNL DA
172. Șova Lucian PSD DA
173. Ștefan Viorel PSD DA
174. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
175. Tararache Mihai PNL DA
176. Tămâian Ioan PNL DA
177. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
178. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
179. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
180. Tiuch Cătălin PSD NU
181. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
182. Tomac Eugen - NU
183. Tudorache Daniel PSD DA
184. Tudorie Violeta PSD DA
185. Turcan Raluca PNL DA
186. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
187. Uricec Eugen Constantin PSD DA
188. Ursărescu Dorinel ALDE DA
189. Vainer Aurel Minoritati DA
190. Varga Lucia-Ana PNL DA
191. Varga Vasile PNL DA
192. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
193. Vladu Iulian PNL DA
194. Vlase Petru Gabriel PSD DA
195. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
196. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zaharcu Neviser PSD DA
199. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
201. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 16:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro