Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:31

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 1
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:225 110 72 1 10 9 15 8
- voturi pentru (DA):196 110 69 - - 8 3 6
- voturi împotrivă (NU):24 - 1 - 10 - 12 1
- abțineri:2 - - 1 - - - 1
- nu au votat:3 - 2 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Anton Marin PSD DA
6. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL DA
22. Bónis István UDMR NU
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Cernea Remus-Florinel - NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar ALDE NU
38. Ciocan Dan PSD DA
39. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR NU
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Cupșa Ioan PNL DA
55. Daea Petre PSD DA
56. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrinescu Traian PNL DA
63. Dolha Mircea PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
73. Dumbrăvanu Paul PNL DA
74. Dumitru Georgică ALDE NU
75. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Enache Marian PSD DA
78. Eparu Ion PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR NU
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
81. Firczak Gheorghe Minoritati DA
82. Florea Daniel PSD DA
83. Fonta Nuțu PSD DA
84. Frăticiu Gheorghe PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Geantă Florian Daniel PSD DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
91. Grama Horia PSD DA
92. Grecea Maria PNL DA
93. Guran Virgil PNL DA
94. Harbuz Liviu PSD DA
95. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
98. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE NU
102. Ionescu George PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
105. Iriza Scarlat - DA
106. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Kereskényi Gábor UDMR NU
109. Khraibani Camelia PSD DA
110. Korodi Attila UDMR NU
111. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
112. Lubanovici Mircea PNL DA
113. Lupu Mihai PNL DA
114. Man Mircea PNL DA
115. Manolache Marius PSD DA
116. Marcoci Vlad PSD DA
117. Marcu Viorica PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Marin Gheorghe PSD DA
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
122. Máté András-Levente UDMR NU
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Mihai Aurelian PNL DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Militaru Lucian PNL DA
128. Mincă Liliana PSD DA
129. Mircovici Niculae Minoritati -
130. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
131. Mîrza Gavril PSD DA
132. Moisii Constantin PSD DA
133. Moldovan Ioan ALDE NU
134. Molnar Zsolt UDMR NU
135. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
136. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
137. Movilă Petru - DA
138. Munteanu Ioan PSD DA
139. Murgu Neagu PSD DA
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Neacșu Marian PSD DA
142. Negruț Clement - DA
143. Negruț Cornelia ALDE NU
144. Nichita Cristina PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Florian PNL DA
147. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
148. Niculae Aurel PSD DA
149. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Emil PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Oltean Ioan PNL DA
154. Oros Nechita-Adrian PNL DA
155. Palașcă Viorel ALDE NU
156. Palăr Ionel PNL NU
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paul Maria-Andreea PNL DA
159. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
160. Peia Ninel PSD DA
161. Petrescu Petre - Abținere
162. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
163. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
165. Popa Octavian-Marius PNL DA
166. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
167. Popescu Florin Aurelian - DA
168. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
169. Potor Călin PSD DA
170. Preda Cezar-Florin PNL DA
171. Pușcaș Iacob PSD DA
172. Răducanu Ion PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
175. Reuer Elena-Ramona PNL DA
176. Roman Gheorghe PNL DA
177. Roman Victor PSD DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Săpunaru Nini PNL DA
180. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
181. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
182. Sefer Cristian-George PSD DA
183. Seres Dénes UDMR NU
184. Simedru Dan Coriolan PNL DA
185. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
186. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
191. Stragea Sorin Constantin PSD DA
192. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surdu Raluca PNL DA
195. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
196. Szabó Ödön UDMR NU
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șoptică Costel PNL DA
199. Ștefan Viorel PSD DA
200. Tararache Mihai PNL DA
201. Tămâian Ioan PNL DA
202. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
203. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
204. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
205. Tiuch Cătălin PSD DA
206. Toader Mircea-Nicu PNL DA
207. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
208. Tomac Eugen - DA
209. Tudorache Daniel PSD DA
210. Tudorie Violeta PSD DA
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Udrea Elena Gabriela - DA
213. Uricec Eugen Constantin PSD DA
214. Ursărescu Dorinel ALDE NU
215. Vainer Aurel Minoritati DA
216. Varga Lucia-Ana PNL DA
217. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
218. Vladu Iulian PNL DA
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zaharcu Neviser PSD DA
223. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
225. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 3:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro