Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:49

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: ama. 4
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:236 120 81 3 - 9 14 9
- voturi pentru (DA):132 118 - 1 - 9 - 4
- voturi împotrivă (NU):16 - - 1 - - 14 1
- abțineri:85 - 80 1 - - - 4
- nu au votat:3 2 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL Abținere
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Calimente Mihăiță PNL Abținere
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE NU
32. Canacheu Costică PNL Abținere
33. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL Abținere
38. Chiriță Dumitru PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE NU
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
46. Cocei Erland PNL Abținere
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL Abținere
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
51. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL Abținere
55. Daea Petre PSD DA
56. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
57. Dascălu Constantin PNL Abținere
58. Delureanu Virgil PSD DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
60. Dima Toader PSD DA
61. Doboș Anton PNL Abținere
62. Dobre Victor Paul PNL Abținere
63. Dobrinescu Traian PNL Abținere
64. Dolha Mircea PNL Abținere
65. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
66. Dolineaschi Andrei PSD DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
68. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
69. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
70. Dragomir Viorel Marian PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
74. Dumitru Georgică ALDE NU
75. Dușa Mircea PSD DA
76. Emacu Gheorghe PSD DA
77. Enache Marian PSD DA
78. Eparu Ion PSD DA
79. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
80. Florea Daniel PSD DA
81. Fonta Nuțu PSD DA
82. Frăticiu Gheorghe PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Geantă Florian Daniel PSD DA
85. Georgescu Laura PSD DA
86. Gheorghe Tinel PNL Abținere
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
89. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
90. Grama Horia PSD DA
91. Grecea Maria PNL Abținere
92. Gust Băloșin Florentin - Abținere
93. Harbuz Liviu PSD DA
94. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
95. Holban Titi PSD DA
96. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
97. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
98. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE NU
102. Ionescu George PNL Abținere
103. Iordache Florin PSD DA
104. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
105. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
106. Itu Cornel PSD DA
107. Khraibani Camelia PSD DA
108. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
109. Lubanovici Mircea PNL Abținere
110. Lupu Mihai PNL Abținere
111. Man Mircea PNL Abținere
112. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
113. Manolache Marius PSD DA
114. Marcoci Vlad PSD DA
115. Marcu Viorica PNL Abținere
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Marin Gheorghe PSD DA
118. Martin Eduard-Stelian PSD DA
119. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
120. Mihai Aurelian PNL Abținere
121. Mihăilă Ioan PSD DA
122. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Militaru Lucian PNL Abținere
125. Mincă Liliana PSD DA
126. Mircovici Niculae Minoritati DA
127. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
128. Mîrza Gavril PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD DA
130. Moisii Constantin PSD DA
131. Moldovan Ioan ALDE NU
132. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
133. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
134. Movilă Petru - DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Murgu Neagu PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Neacșu Marian PSD DA
139. Negruț Clement - Abținere
140. Negruț Cornelia ALDE NU
141. Nichita Cristina PSD DA
142. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
143. Nicolae Alexandri PNL Abținere
144. Nicolae Florian PNL Abținere
145. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
146. Niculae Aurel PSD DA
147. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Nistor Marioara PSD DA
150. Niță Emil PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oltean Ioan PNL Abținere
153. Orban Ludovic PNL Abținere
154. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
155. Palașcă Viorel ALDE NU
156. Palăr Ionel PNL Abținere
157. Paleologu Theodor PNL Abținere
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
160. Pârgaru Ion PSD -
161. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
162. Petrescu Petre - Abținere
163. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
164. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
165. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
166. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
167. Popa Radu Mihai ND NU
168. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
169. Popescu Florin Aurelian - DA
170. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
171. Potor Călin PSD DA
172. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
173. Pușcaș Iacob PSD -
174. Răducanu Ion PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Constantin PSD DA
177. Rădulescu Romeo - DA
178. Rățoi Neculai PSD DA
179. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
180. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
181. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
182. Roman Victor PSD DA
183. Roșca Lucreția PSD DA
184. Roșca Mircea PNL Abținere
185. Săpunaru Nini PNL Abținere
186. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
190. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
191. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Stan Ioan PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
197. Stragea Sorin Constantin PSD DA
198. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
199. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
200. Surdu Raluca PNL Abținere
201. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șoptică Costel PNL Abținere
204. Ștefan Viorel PSD DA
205. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
206. Tabugan Ion PSD DA
207. Tararache Mihai PNL Abținere
208. Tămâian Ioan PNL Abținere
209. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
210. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
211. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
212. Tiuch Cătălin PSD DA
213. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
214. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
215. Tomac Eugen - DA
216. Tudorache Daniel PSD DA
217. Tudorie Violeta PSD DA
218. Turcan Raluca PNL Abținere
219. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
220. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
221. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
222. Udrea Elena Gabriela - Abținere
223. Uricec Eugen Constantin PSD DA
224. Ursărescu Dorinel ALDE NU
225. Vainer Aurel Minoritati DA
226. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
227. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
228. Vladu Iulian PNL Abținere
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
231. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zaharcu Neviser PSD DA
234. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
236. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 4:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro