Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 13:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 13:55

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: observații de tehnică legislativă la ama. 17, alin. (4) și (6)
PL 712/2015 privind votul prin corespondență, precum și modificarea și completarea unor acte normative în domeniul electoral
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:241 123 80 5 1 9 12 11
- voturi pentru (DA):220 122 79 1 - 9 2 7
- voturi împotrivă (NU):11 1 - - - - 9 1
- abțineri:9 - - 4 1 - 1 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Axente Ioan PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
12. Bălan Ion PSD DA
13. Bănicioiu Nicolae PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL DA
29. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
32. Cernea Remus-Florinel - NU
33. Cherecheș Florica PNL DA
34. Chiriță Dumitru PSD DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
37. Cioată Cezar ALDE NU
38. Ciobanu Liliana ND Abținere
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
43. Cocei Erland PNL DA
44. Codîrlă Liviu PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Daea Petre PSD DA
54. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
55. Dascălu Constantin PNL DA
56. Deaconu Mihai ND Abținere
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
59. Dima Toader PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobrinescu Traian PNL DA
63. Dolha Mircea PNL DA
64. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
65. Dolineaschi Andrei PSD DA
66. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Maria - Abținere
70. Dragomir Viorel Marian PSD DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
73. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE NU
74. Dumitru Georgică ALDE NU
75. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
76. Dușa Mircea PSD DA
77. Emacu Gheorghe PSD DA
78. Enache Marian PSD DA
79. Eparu Ion PSD DA
80. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
81. Florea Daniel PSD DA
82. Fonta Nuțu PSD DA
83. Frăticiu Gheorghe PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Geantă Florian Daniel PSD DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Gheorghe Florin PSD DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
91. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
92. Grama Horia PSD DA
93. Grecea Maria PNL DA
94. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
95. Gust Băloșin Florentin - Abținere
96. Harbuz Liviu PSD DA
97. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
98. Holban Titi PSD DA
99. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
100. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
101. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ionescu Aurelian ALDE NU
105. Ionescu George PNL DA
106. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
107. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Khraibani Camelia PSD DA
110. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
111. Lubanovici Mircea PNL DA
112. Lupu Mihai PNL DA
113. Man Mircea PNL DA
114. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
115. Manolache Marius PSD DA
116. Marcoci Vlad PSD DA
117. Marcu Viorica PNL DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Marin Gheorghe PSD DA
120. Martin Eduard-Stelian PSD DA
121. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
122. Mihai Aurelian PNL DA
123. Mihăilă Ioan PSD DA
124. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
125. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
126. Militaru Lucian PNL DA
127. Mincă Liliana PSD DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
130. Mîrza Gavril PSD DA
131. Mocioalcă Ion PSD DA
132. Moisii Constantin PSD DA
133. Moldovan Ioan ALDE NU
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
136. Movilă Petru - DA
137. Munteanu Ioan PSD DA
138. Murgu Neagu PSD DA
139. Nassar Rodica PSD DA
140. Neacșu Marian PSD DA
141. Necula Cosmin PSD DA
142. Negruț Clement - DA
143. Negruț Cornelia ALDE NU
144. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
145. Nichita Cristina PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Alexandri PNL DA
148. Nicolae Florian PNL DA
149. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
150. Niculae Aurel PSD DA
151. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Nistor Marioara PSD DA
154. Niță Emil PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Orban Ludovic PNL DA
157. Oros Nechita-Adrian PNL DA
158. Palașcă Viorel ALDE Abținere
159. Palăr Ionel PNL DA
160. Paleologu Theodor PNL DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paul Maria-Andreea PNL DA
163. Pârgaru Ion PSD NU
164. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
165. Petrescu Petre - Abținere
166. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
167. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Popa Octavian-Marius PNL DA
170. Popa Radu Mihai ND Abținere
171. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
172. Popescu Florin Aurelian - DA
173. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
174. Potor Călin PSD DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Pușcaș Iacob PSD DA
177. Răducanu Ion PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Constantin PSD DA
180. Rădulescu Romeo - DA
181. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
182. Reuer Elena-Ramona PNL DA
183. Roman Cristian-Constantin PNL DA
184. Roman Gheorghe PNL DA
185. Roman Victor PSD DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Roșca Mircea PNL DA
188. Săpunaru Nini PNL DA
189. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
190. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
191. Sefer Cristian-George PSD DA
192. Seres Dénes UDMR Abținere
193. Simedru Dan Coriolan PNL DA
194. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
195. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stan Ioan PSD DA
198. Stancu Ionel Minoritati DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
202. Stoica Mihaela - DA
203. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surdu Raluca PNL DA
206. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Șova Lucian PSD DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tabugan Ion PSD DA
213. Tămâian Ioan PNL DA
214. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
215. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
216. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
217. Tiuch Cătălin PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
220. Tomac Eugen - DA
221. Tudorache Daniel PSD DA
222. Tudorie Violeta PSD DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Tușa Adriana Diana PNL DA
225. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
226. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
227. Udrea Elena Gabriela - DA
228. Uricec Eugen Constantin PSD DA
229. Vainer Aurel Minoritati DA
230. Varga Lucia-Ana PNL DA
231. Varga Vasile PNL DA
232. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
233. Vladu Iulian PNL DA
234. Vlase Petru Gabriel PSD DA
235. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
236. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zaharcu Neviser PSD DA
239. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
241. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 4:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro