Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.10.2015 > 14:57 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 octombrie 2015, ora 14:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 212/2014 pentru modificarea art.5 din Ordonanța de Urgență a Guvernului nr.80/2013 privind taxele judiciare de timbru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE UNPR Neafil.
- prezenți:299 141 88 - 11 12 12 21 - 14
- voturi pentru (DA):297 140 87 - 11 12 12 21 - 14
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bănicioiu Nicolae PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chiriță Dumitru PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Liliana ND DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD Abținere
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George ND DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - DA
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul PNL DA
92. Dumitru Georgică ALDE DA
93. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
94. Dușa Mircea PSD DA
95. Emacu Gheorghe PSD DA
96. Enache Marian PSD DA
97. Eparu Ion PSD DA
98. Erdei Dolóczki István UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Florea Daniel PSD DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil PNL DA
121. Gurzău Adrian - DA
122. Gust Băloșin Florentin - DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat - DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR DA
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Longher Ghervazen Minoritati DA
146. Lubanovici Mircea PNL DA
147. Lupu Mihai PNL DA
148. Man Mircea PNL DA
149. Manda Iulian Claudiu PSD DA
150. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
151. Manolache Marius PSD DA
152. Marcoci Vlad PSD DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Martin Eduard-Stelian PSD DA
158. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
159. Máté András-Levente UDMR DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian PNL DA
162. Mihăilă Ioan PSD DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Mincă Liliana PSD DA
166. Mircovici Niculae Minoritati DA
167. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL DA
173. Moldovan Ioan ALDE DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru - DA
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Neacșu Marian PSD DA
181. Negruț Clement - DA
182. Negruț Cornelia ALDE DA
183. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
184. Nichita Cristina PSD DA
185. Nicoară Romeo Florin PNL DA
186. Nicolae Alexandri PNL DA
187. Nicolae Florian PNL DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
189. Niculae Aurel PSD DA
190. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
191. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile ND DA
198. Oltean Ioan PNL DA
199. Orban Ludovic PNL DA
200. Oros Nechita-Adrian PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Paleologu Theodor PNL DA
204. Pambuccian Varujan Minoritati DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Paul Maria-Andreea PNL DA
207. Pârgaru Ion PSD DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre - DA
212. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Popa Octavian-Marius PNL DA
216. Popa Radu Mihai ND DA
217. Popescu Dan-Cristian PNL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popescu Florin Aurelian - DA
220. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
221. Potor Călin PSD DA
222. Preda Cezar-Florin PNL DA
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Răducanu Ion PSD DA
225. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
226. Rădulescu Constantin PSD DA
227. Rădulescu Romeo - DA
228. Rățoi Neculai PSD DA
229. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PNL DA
233. Roman Gheorghe PNL DA
234. Roman Victor PSD DA
235. Roșca Lucreția PSD DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rotaru Răzvan ND DA
238. Sava Andrei-Valentin PSD DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
241. Scarlat George PNL DA
242. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
243. Secară Florin Mihail PNL DA
244. Sefer Cristian-George PSD DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
247. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
248. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stan Ioan PSD DA
251. Stan Ion PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Stănescu Alexandru PSD DA
255. Stoica Mihaela - DA
256. Stragea Sorin Constantin PSD DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Surdu Raluca PNL DA
261. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
262. Șimon Gheorghe PSD DA
263. Șoptică Costel PNL DA
264. Șova Lucian PSD DA
265. Ștefan Viorel PSD DA
266. Tabugan Ion PSD DA
267. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai PNL DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Toader Mircea-Nicu PNL DA
276. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
277. Tomac Eugen - DA
278. Tudorache Daniel PSD DA
279. Tudorie Violeta PSD DA
280. Tudose Mihai PSD DA
281. Turcan Raluca PNL DA
282. Tușa Adriana Diana PNL DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
285. Udrea Elena Gabriela - DA
286. Uricec Eugen Constantin PSD DA
287. Ursărescu Dorinel ALDE DA
288. Vainer Aurel Minoritati DA
289. Varga Lucia-Ana PNL DA
290. Vasilică Radu Costin PSD DA
291. Vladu Iulian PNL DA
292. Vlase Petru Gabriel PSD DA
293. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
294. Vreme Valerian PSD DA
295. Vulpescu Ioan PSD DA
296. Weber Mihai PSD DA
297. Zaharcu Neviser PSD DA
298. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
299. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 23:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro